Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

28. februára 2020

Čínsky torpédoborec použil laser voči americkému lietadlu, podľa USA ide o porušenie zákonovTorpédoborec čínskeho námorníctva použil laser proti americkému hliadkovému lietadlu, ktoré letelo nad Filipínskym morom. Vo štvrtok to po viac ako týždni od incidentu, ...Zdieľať
us_china_laser_42378 e8e34469530a4803be5977964f56ec46 676x451 28.2.2020  - Torpédoborec čínskeho námorníctva použil laser proti americkému hliadkovému lietadlu, ktoré letelo nad Filipínskym morom. Vo štvrtok to po viac ako týždni od incidentu, ktorý sa stal takmer 612 kilometrov západne od ostrova Guam, potvrdilo americké námorníctvo.


Použitie lasera na stroj P-8A Poseidon bolo podľa Spojených štátov nebezpečné konanie, ktoré porušuje medzinárodné zákony a dohody. Americká tichomorská flotila uviedla, že laser zaznamenali senzory v lietadle, ale voľným okom nebol viditeľný.

"Lasery využiteľné ako zbrane môžu potenciálne spôsobiť vážne škody posádkam lietadiel a námorníkom, ako aj lodným a leteckým systémom," upozornilo námorníctvo.

Posádka lietadla sídli na leteckej základni Kadena v japonskej Okinawe. Eskadra vykonáva rutinné operácie, námorné hliadky a prieskumy v oblasti pôsobenia americkej tichomorskej flotily.


Zdroj: Webnoviny.sk - Čínsky torpédoborec použil laser voči americkému lietadlu, podľa USA ide o porušenie zákonov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
KINO NOVINKY TÝŽDŇA: Tempos a Volanie divočiny
<< predchádzajúci článok
Princ Harry a Meghan prídu o ochranku, Kanada ju už financovať nebude

Čínsky torpédoborec použil laser voči americkému lietadlu, podľa USA ide o porušenie zákonov - diskusné fórum čitateľov