Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. januára 2015

Prioritami slovenského predsedníctva by mohla byť energetika aj daňové



Energetika, boj proti daňovým únikom aj voda by mohli byť prioritami budúcoročného slovenského predsedníctva v Rade EÚ. "To sú témy, ktoré sú pre Slovensko ...



Zdieľať
Miroslav Lajčák Foto: TASR/AP
Bratislava 12. januára (TASR) - Energetika, boj proti daňovým únikom aj voda by mohli byť prioritami budúcoročného slovenského predsedníctva v Rade EÚ. "To sú témy, ktoré sú pre Slovensko zaujímavé," povedal na brífingu v Bratislave minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák (nominant Smeru-SD) po dnešnom stretnutí s predstaviteľmi politických strán KDH, Most-Híd, SaS, OĽaNO, SDKÚ-DS a Sieť.


Stretnutia sú podľa Lajčáka dôležité pre to, aby jednotlivé strany vedeli, ako pokračujú prípravy predsedníctva vrátane programu. Slovensko sa totiž ujme predsedníctva 1. júla 2016, teda už s novou vládou, ktorá má vzísť z parlamentných volieb na jar 2016. "Je pre nás dôležité, aby bol program výsledkom celospoločenskej diskusie aj s príspevkom politických strán," uviedol Lajčák. O predčasných jesenných voľbách, ktoré by umožnili hladkú výmenu vlád s niekoľkomesačným predstihom pred predsedníctvom, Lajčák špekulovať nechce.

Minister bude v stretnutiach s predstaviteľmi strán pokračovať. Záleží mu na ich informovaní aj na tom, aby nevznikali pochybnosti a otázniky napríklad v prípade verejných obstarávaní súvisiacich s predsedníctvom. Politické strany dostávajú podľa Lajčáka aj materiály k predsedníctvu, ku ktorým sa majú vyjadriť. Lajčák považuje interaktívne debaty za potrebné, preto v nich mieni pokračovať.

Šéf slovenskej diplomacie je spokojný s dnešným rokovaním. Partneri sa zhodujú, že chcú úspešné predsedníctvo. "Je to pre našu krajinu veľmi dôležité. Všetky strany to vnímajú rovnako," skonštatoval Lajčák.

Slovensko sa ujme predsedníctva v Rade EÚ 1. júla 2016. Vystrieda Holandsko, ktoré predsedá od januára. Podľa pravidiel EÚ má predsedníctvo únie na starosti vždy jedna skupina troch členských štátov na obdobie 18 mesiacov. So Slovenskom to je Holandsko a Malta.











Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Palestínska veľvyslankyňa pri EÚ: moslimovia sú obeťou atentátov
<< predchádzajúci článok
Račianska ulica v Bratislave bude čiastočne neprejazdná sedem dní