Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

17. októbra 2019

Prípad ľudí ukrývaných na statku vyšetrujú ako odopieranie slobodyIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Haag 17. októbra (TASR) - Podozreniu z "nezákonného odopierania slobody" iným ľuďom a poškodzovania ich zdravia čelí 58-ročný muž, ktorého zatkli tento týždeň na severovýchode Holandska po zistení, že prežíval na statku izolovane od okolitého sveta spolu so skupinou mladých ľudí. Oznámila to v stredu holandská prokuratúra, z ktorej vyhlásenia citovala tlačová agentúra AFP.


Zatknutého muža, ktorého majú vo štvrtok predviesť pred vyšetrujúceho sudcu, identifikovalo rakúske ministerstvo zahraničných vecí ako Rakúšana narodeného vo Viedni. Podľa ministerstva však nemá záujem o nadviazanie kontaktu s rakúskymi úradmi. Holandská prokuratúra štátnu príslušnosť podozrivého zatiaľ nepotvrdila.

Holandské i rakúske médiá uviedli, že muž bol medzi miestnymi obyvateľmi známy ako "Rakúšan Josef" a zrejme zadržiaval mladých ľudí v pivnici prenajatého domu so záhradou, kde pre nich pestoval zeleninu. Polícia predtým informovala o objavení otca s piatimi deťmi vo veku 18 - 25 rokov v malej, uzavretej miestnosti na statku v dedine Ruinerwold v provincii Drenthe na severovýchode Holandska. Doplnila však, že týmto otcom nie je osoba, ktorú zatkla.

Podľa medializovaných údajov táto rodina strávila v izolácii celé roky a "čakala na koniec sveta". Dedinčania tvrdia, že zatknutého muža poznali ako "Rakúšana Josefa", ale o prítomnosti ďalších osôb na statku vôbec nevedeli.

K objaveniu úkrytu došlo po tom, ako najstaršie z "pivničných detí" opakovane navštívilo miestne pohostinstvo. V súčasnosti 25-ročný mladík Jan bol zmätený a tvrdil, že nebol deväť rokov vonku, na čo krčmár v pondelok zavolal políciu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Snemovňa schválila rezolúciu proti stiahnutiu síl USA zo severu Sýrie
<< predchádzajúci článok
Malta si pripomenula výročie vraždy novinárky D. Caruanovej-Galiziovej

Prípad ľudí ukrývaných na statku vyšetrujú ako odopieranie slobody - diskusné fórum čitateľov