Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. júna 2019

PRIPRAVTE SA: Horúčavy budú pokračovať aj v sobotuPanda červená oddychuje na strome počas horúceho dňa, kedy teplota vystúpila na 32 stupňov, 13. júna 2019 v Bojniciach.Zdieľať
Panda červená oddychuje na strome počas horúceho dňa, kedy teplota vystúpila na 32 stupňov, 13. júna 2019 v Bojniciach. Foto: TASR - Radovan Stoklasa
Bratislava 15. júna (TASR) – Horúčavy budú na Slovensku pokračovať aj v sobotu. Na svojom webe o tom informuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý vydal výstrahy takmer pre celé územie SR.


Meteorológovia očakávajú najvyššie teploty vzduchu na juhozápade a juhovýchode krajiny, kde by mohli dosiahnuť až 35 stupňov Celzia. "Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov. Uvedená teplota vzduchu je v danej ročnej dobe a oblasti zriedkavá a pravdepodobnosť poškodenia zdravia nadmerným zaťažením organizmu u niektorých osôb je vysoká," uvádza SHMÚ.

Pre Bratislavský, Trnavský, Nitriansky kraj a časti Banskobystrického a Košického kraja platí od 14.00 do 18.00 h výstraha 2. stupňa. Pre zvyšok územia SR s výnimkou okresov Námestovo, Tvrdošín a Poprad platí výstraha 1. stupňa. Teploty tu môžu dosiahnuť 33 stupňov C.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
HONGKONG ODLOŽIL SCHVAĽOVANIE NAVRHOVANÉHO ZÁKONA O EXTRADÍCII
<< predchádzajúci článok
Do Belgicka sa zo Sýrie vrátilo šesť detí členov Islamského štátu

PRIPRAVTE SA: Horúčavy budú pokračovať aj v sobotu - diskusné fórum čitateľov