Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. júna 2019

Do Belgicka sa zo Sýrie vrátilo šesť detí členov Islamského štátuDo Belgicka sa v piatok vrátilo šesť sirôt, ktoré sa narodili v rodinách členov extrémistickej organizácie Islamský štát. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/AP
Brusel 15. júna (TASR) - Do Belgicka sa v piatok vrátilo šesť sirôt, ktoré sa narodili v rodinách členov extrémistickej organizácie Islamský štát. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na vyhlásenie belgického ministra zahraničných vecí Didiera Reyndersa.


"Do našej krajiny práve prišlo šesť detí zo Sýrie. Deti sú pod dohľadom prokuratúry a pracovníkov sociálnoprávnej ochrany detí. Nesmieme zabúdať, že tieto deti strávili dlhý čas v ťažkých podmienkach," uvádza sa vo vyhlásení belgického ministerstva zahraničných vecí.

Deti previezli do Belgicka deň po tom, čo ich belgickým úradom odovzdali predstavitelia kurdskej autonómnej oblasti na severovýchode Sýrie. Podľa belgickej prokuratúry boli "počas celej operácie pod dohľadom detského psychológa".

Belgicko je jednou z viacerých európskych krajín riešiacich dilemu ohľadom postoja k svojim občanom, ktorí po porážke Islamského štátu uviazli v Sýrii. Podľa Bruselu sa v troch táboroch v Sýrii v súčasnosti nachádza 50-60 belgických detí.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
PRIPRAVTE SA: Horúčavy budú pokračovať aj v sobotu
<< predchádzajúci článok
Bratislavské Staré Mesto ovládnu vône Talianska

Do Belgicka sa zo Sýrie vrátilo šesť detí členov Islamského štátu - diskusné fórum čitateľov