Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. júna 2024

Prípravy na ďalší samit budú trvať mesiace, nie roky. Smerovanie k mieru si vyžaduje rýchle konanie, povedal ZelenskyjPráce na druhom mierovom samite pokračujú. V nedeľu to na samite o mieri na Ukrajine povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, podľa ktorého to nebude trvať roky, ...Zdieľať
russia_ukraine_war_09887 676x451 16.6.2024 (SITA.sk) - Práce na druhom mierovom samite pokračujú. V nedeľu to na samite o mieri na Ukrajine povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, podľa ktorého to nebude trvať roky, ale mesiace. Informuje o tom portál Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na UkrajineSme vo vojne. Nemáme čas na dlhodobú prácu. Smerovanie k mieru si vyžaduje rýchle konanie,“ vyjadril sa Zelenskyj na záverečnej tlačovej konferencii stretnutia vo Švajčiarsku.

Keď bude plán dokončený a každý jeho krok vypracovaný, uvoľní to podľa Zelenského cestu druhému mierovému samitu, „a teda koncu vojny, ako aj spravodlivému a trvalému mieru“. Zelenskyj sa v nedeľu tiež vyjadril, že verí, že víkendový samit vyústi do zmysluplných krokov smerom k mieru.


Zdroj: SITA.sk - Prípravy na ďalší samit budú trvať mesiace, nie roky. Smerovanie k mieru si vyžaduje rýchle konanie, povedal Zelenskyj © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Le Penová nebude žiadať rezignáciu prezidenta Macrona, ak jej strana vyhrá vo francúzskych predčasných voľbách
<< predchádzajúci článok
Modernizácia súdov na Slovensku zaostáva oproti iným krajinám EÚ, pretrváva aj nedôvera v nezávislosť justície