Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

20. mája 2020

Príspevky na udržanie zamestnanosti vyplácané počas koronakrízy sa nepovažujú za príjem z podnikaniaPríspevky na udržanie zamestnanosti, ktoré vláda vypláca zamestnávateľom a samostatne zárobkovo činným osobám (SZČO), sa nebudú považovať za príjem ...Zdieľať
podnikatel 676x451 20.5.2020 (Webnoviny.sk) - Príspevky na udržanie zamestnanosti, ktoré vláda vypláca zamestnávateľom a samostatne zárobkovo činným osobám (SZČO), sa nebudú považovať za príjem z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti.

Nezapočítavajú sa do príjmu


Tieto príspevky sa tak nebudú započítavať do príjmu pri posudzovaní poklesu tržieb, ak bude zamestnávateľ alebo SZČO žiadať o odklad splatnosti poistného na sociálne poistenie za máj tohto roka.

Vyplýva to z nariadenia o spôsobe určenia poklesu čistého obratu a príjmov z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti, ktoré v stredu schválila vláda.

Odklad poistného


"Predpokladá sa, že vplyvom uvedeného bude môcť požiadať o odklad poistného väčší okruh zamestnávateľov a SZČO," uviedol rezort práce a sociálnych vecí. V súčasnosti pritom podľa ministerstva nie je možné odhadnúť, koľko zamestnávateľov a SZČO ovplyvní nezapočítanie príspevku do tržieb a umožní im to požiadať o odklad poistného na sociálne poistenie.

"Tento príspevok by zvyšoval príjmy z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti (tržby) na účely posunutia termínu platenia poistného a tým zhoršoval možnosti uplatnenia odkladu poistného," zdôvodnilo zmenu ministerstvo práce a sociálnych vecí.

Príspevky majú pritom zmierniť negatívne dopady na zamestnanosť v čase vyhlásenej mimoriadnej situácie a núdzového stavu z dôvodu ochorenia COVID-19 na území Slovenska.Zdroj: Webnoviny.sk - Príspevky na udržanie zamestnanosti vyplácané počas koronakrízy sa nepovažujú za príjem z podnikania © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hraničné kontroly sa predlžujú o ďalších 30 dní, otvorí sa však viac priechodov pre vstup na Slovensko
<< predchádzajúci článok
Sulíkov návrh pomoci cestovným kanceláriám pre Covid-19 prešiel vládou, ale s pripomienkou

Príspevky na udržanie zamestnanosti vyplácané počas koronakrízy sa nepovažujú za príjem z podnikania - diskusné fórum čitateľov