Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. júna 2022

Proces s podnikateľom Výbohom sa začne až v októbri, súd vyhovel jeho žiadostiSúdny proces s podnikateľom Miroslavom Výbohom by sa na Špecializovanom trestnom súde v Banskej Bystrici mal ...Zdieľať
23.6.2022 (Webnoviny.sk) - Súdny proces s podnikateľom Miroslavom Výbohom by sa na Špecializovanom trestnom súde v Banskej Bystrici mal nakoniec začať začiatkom októbra. Vyplýva to z rozpisu pojednávaní súdu.


Súd pritom pôvodne vytýčil termíny pojednávaní už na 31. mája a 1. a 2. júna tohto roku, na základe žiadosti obžalovaného však termíny nakoniec zrušil. Miroslav Výboh totiž avizoval, že sa chce osobne zúčastniť na hlavnom pojednávaní, pričom mu bol odňatý cestovný pas a pasom inej krajiny nedisponuje.

Advokáti obžalovaného následne informovali, že základom jeho žiadosti o odročenie bola žiadosť o „podanie návrhu na začatie prejudiciálneho konania podľa článku 267 Zmluvy o fungovaní Európskej únie ako aj poukázanie na nezákonnosť konania ako proti ušlému a nesplnenie podmienok pre takéto konanie, ktoré obvinenému odopiera akýkoľvek výkon jeho obhajobných práv".

Miroslav Výboh a kauza Mýtnik III


Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal v novembri 2021 na podnikateľa obžalobu pre obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku. Miroslava Výboh vyčlenila polícia v rámci vyšetrovania kauzy označenej ako Mýtnik III na samostatné konanie.

Podnikateľ sa podľa medializovaných informácií nachádza v Dubaji a bol na neho vydaný medzinárodný a európsky zatykač. Jeho obhajca Ladislav Smejkal ešte v decembri minulého roku odmietol, že by sa obžalovaný vyhýbal trestnému konaniu. Zároveň obhajcovia avizovali, že sa budú snažiť o zrušenie vydaných zatykačov.
Zdroj: Webnoviny.sk - Proces s podnikateľom Výbohom sa začne až v októbri, súd vyhovel jeho žiadosti © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dopravná nehoda si vyžiadala život dôchodcu, zraneniam podľahol v nemocnici (foto)
<< predchádzajúci článok
Nemci vycvičia Ukrajincov používať raketomety Mars II a Zelenskému pošlú aj salvové raketomety