Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. decembra 2023

Progresívci začnú pripravovať ústavnú sťažnosť na Fica pre snahy o oslabenie či zrušenie špeciálnej prokuratúry



Právny tím hnutia Progresívne Slovensko (PS) začne pripravovať ústavnú sťažnosť voči krokom predsedu vlády Roberta Fica ...



Zdieľať
michal simecka progresivne slovensko 676x451 4.12.2023 (SITA.sk) - Právny tím hnutia Progresívne Slovensko (PS) začne pripravovať ústavnú sťažnosť voči krokom predsedu vlády Roberta Fica (Smer-SD).


Na Ústavný súd SR tak poputuje sťažnosť, ktorá sa týka skráteného legislatívneho konania v súvislosti s oslabením Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP).

Frontálny útok na právny štát


Predseda PS Michal Šimečka zároveň spoločne s podpredsedom Európskeho parlamentu Martinom Hojsíkom oslovili listom člena Európskej komisie pre spravodlivosť Didiera Reyndersa a vysvetlili mu riziká, ktoré predstavuje oslabenie ÚŠP pre právny štát a spravodlivosť na Slovensku.

Oslabenie či zrušenie ÚŠP je podľa Šimečku „frontálnym" útokom na právny štát na Slovensku. Podľa predsedu PS je zjavné, že premiérovi ide o to, aby sa jeho ľuďom zaručila beztrestnosť.

Pred verejnosťou zámery taja


„Považujem za absurdné to, čo sa deje v týchto dňoch. Predseda vlády spolu s ministrom spravodlivosti Borisom Suskom (Smer-SD) a ministrom obrany Robertom Kaliňákom (Smer-SD) konzultujú tieto návrhy s Európskou komisiou, posielajú do Bruselu drafty, ale verejnosť nevidí nič," povedal predseda PS na pondelkovej tlačovej besede.

Podľa Šimečku zároveň ide o jednu z najzásadnejších zmien v súvislosti s právnym štátom za posledné desaťročie. Taktiež považuje za neodpustiteľné a nebezpečné, ak vláda o tom rozhoduje v tichosti a utajene.


Zdroj: SITA.sk - Progresívci začnú pripravovať ústavnú sťažnosť na Fica pre snahy o oslabenie či zrušenie špeciálnej prokuratúry © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Alkohol podávaný v reštauráciách zdražie, Ficova vláda viac zdaní aj tvrdý alkohol predávaný v obchodoch
<< predchádzajúci článok
Vláda navrhuje zrušiť jeden deň pracovného pokoja, do práce by sa malo chodiť aj 1. septembra