Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. novembra 2023

Progresívne Slovensko podporilo kampaň proti násiliu na ženách, zatvárenie očí podľa hnutia nikomu nepomôžePoslanecký klub Progresívneho Slovenska (PS) ako prvý na Slovensku podporil kampaň 16 dní aktivizmu proti násiliu na ženách. Informovalo o tom PS a vyhlásilo, ...Zdieľať
6518c4ea4f109631031942 676x451 25.11.2023 (SITA.sk) - Poslanecký klub Progresívneho Slovenska (PS) ako prvý na Slovensku podporil kampaň 16 dní aktivizmu proti násiliu na ženách. Informovalo o tom PS a vyhlásilo, že rodovo podmienené násilie je problém, ktorému sa systematicky nevenovala žiadna doterajšia vláda.

Redefinícia znásilnenia


„V programe Ficovej vlády sa nespomína redefinícia znásilnenia na základe absencie súhlasu, ktorá je pre ochranu pred takýmto násilím nevyhnutnosťou. Ani jej schválenie však nestačí, ak chceme zasiahnutým ženám, deťom i mužom pomôcť," uviedlo hnutie.

Pokračuje tým, že násiliu sa nedá vyhnúť v jeho úplnosti a zatvárať si pred ním oči nepomôže nikomu, a najmä nie preživším. Podľa PS je potrebné posilniť aj služby pre preživších násilia.

Rodovo podmienené násilie


„Potrebujú dostupnú psychologickú pomoc, dostatok sprevádzajúcich osôb, ktoré v prípade potreby vedia odprevadiť kamkoľvek to bude potrebné - najčastejšie na rôzne úrady, políciu či do nemocníc. Až pri takýchto opatreniach si vieme povedať, že berieme preživšie násilia vážne," uviedlo PS a doplnilo, že to, čo vedia politici spraviť okamžite, je postaviť sa voči násiliu a zdôrazňovať závažnosť tohto problému.

„Boli sme zvolení ako zástupcovia a zástupkyne ľudí aj s takouto skúsenosťou, a je našou povinnosťou im dať signál, že sa téme rodovo podmieneného násilia staviame s plnou vážnosťou," uzavrelo hnutie.


Zdroj: SITA.sk - Progresívne Slovensko podporilo kampaň proti násiliu na ženách, zatvárenie očí podľa hnutia nikomu nepomôže © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zvolenská zima bude v znamení hudby, vianočných dobrôt aj korčuľovania
<< predchádzajúci článok
Biden označil americké zblíženie so Saudskou Arábiou za dôvod, prečo Hamas zaútočil na Izrael