Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. septembra 2023

Progresívne Slovensko sa v predvolebnom prieskume dotiahlo na Smer a Republika predbehla HlasHnutie Progresívne Slovensko (PS) dobehlo vo volebných preferenciách stranu Smer-SD. Ak by sa teda konali parlamentné voľby v ...Zdieľať
befunky collage 3 1 676x451 2.9.2023 (SITA.sk) - Hnutie Progresívne Slovensko (PS) dobehlo vo volebných preferenciách stranu Smer-SD. Ak by sa teda konali parlamentné voľby v auguste, vyhrali by PS a Smer-SD s rovnakou podporou, a to 17,8 percenta.


Na treťom mieste by skončilo hnutie Republika s 10,2 percentami. Republika tak predbehla v preferenciách stranu Hlas-SD, ktorú by volilo 9,4 percenta občanov Slovenska.

KDH so 7,3 percentami


Vyplynulo to z najnovšieho volebného prieskumu agentúry Median. Agentúra vykonávala prieskum od 25. do 31. augusta na vzorke 1 002 respondentov.

Na štvrtom mieste je hnutie Sme rodina, ktorému by odovzdalo hlas 8,2 percenta opýtaných, nasledované Kresťanskodemokratickým hnutím s podporou 7,3 percenta.

Prešlo by aj OĽaNO


Do parlamentu by sa podľa prieskumu dostala aj koalícia OĽaNO a priatelia (7,1 %), Sloboda a Solidarita (6,7 %) aj Slovenská národná strana (5,5%).

Oproti minulotýždňovému volebnému modelu si tak Smer pohoršil o takmer 2,5 percenta. Republika si polepšila a prvýkrát predbehla Hlas-SD.


Zdroj: SITA.sk - Progresívne Slovensko sa v predvolebnom prieskume dotiahlo na Smer a Republika predbehla Hlas © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Stovky bosnianskych Srbov demonštrovali podporu svojmu separatistickému lídrovi, nechýbala ani podobizeň Putina
<< predchádzajúci článok
Prezidentka a premiér odignorovali Deň ústavy, tvrdí SNS a domnieva sa, že je za tým ocenenie kňaza Kuffu