Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. marca 2023

Projekt Demokrati je podozrivý, nefunkčný a pri migoch sa podľa politológa opäť ukázal aj Naďov nedostatokProjekt Demokrati je z komunikačného hľadiska nepripravený. Myslí si to politológ z Trenčianskej univerzity Alexandra DubčekaZdieľať
demokrati eduard heger 676x411 24.3.2023 (SITA.sk) - Projekt Demokrati je z komunikačného hľadiska nepripravený. Myslí si to politológ z Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka Miroslav Řádek.


Ako povedal v relácii Karty na stôl týždenníka Plus 7 dní, tento politický projekt je urýchlený a vyžadoval si viac času, preto mu aj chýba čitateľnosť.

Podozrivý a nefunkčný projekt


Základná myšlienka spájania konzeratívcov a liberálov je podľa neho „veľmi fajn“, no pre vznik strany je potrebných viacero ideových konferencií, príprava programu a vytvorenie komunikačnej stratégie.

„To sú veci, ktoré sa tvoria mesiace, ak nie roky. Progresívne Slovensko sa, napríklad, vytváralo rok, potom sa ďalší rok pripravovalo do volieb,“ poukázal politológ. Řádek si myslí, že Demokrati nemali ani žiadny snem, i keď deklarovali, že ho mali.

„Je možné, že bol nejaký extrémne utajený, ale to je tiež nezmysel,“ myslí si. Ako ďalej dodal, výmena názorov na to, ako a u koho vznikol nápad na vznik Demokratov, ukazuje od prvých dní, že tento projekt je „podozrivý a nefunkčný.“

Naďova zlá komunikačná stratégia


Řádek ďalej hovorí, že poverený minister obrany Jaroslav Naď (Demokrati) má zlú komunikačnú stratégiu, ktorá sa naposledy ukázala pri téme odovzdania stíhačiek MiG-29 na Ukrajinu. Podľa neho išlo o dobré rozhodnutie, keďže migy boli zastaralé, navyše ich servisovali ruskí technici a Slovensko namiesto nich môže dostať modernejšiu výbavu.

Na druhej strane sa však politológ domnieva, že toto rozhodnutie bolo sprevádzané hrubými komunikačnými chybami.

„Aj bežný divák slovenskej politiky vidí, že komunikačné hľadisko aj nastavenie politických mechanizmov súčasnej vládnej garnitúry sú nešťastné. Vláda sa nenaučila vládnuť,“ zhodnotil Řádek.


Zdroj: SITA.sk - Projekt Demokrati je podozrivý, nefunkčný a pri migoch sa podľa politológa opäť ukázal aj Naďov nedostatok © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tesco získalo tri ocenenia v prestížnej súťaži Hermes Komunikátor roka 2022
<< predchádzajúci článok
Stoltenberg ocenil jasný postoj Slovenska voči posilneniu východného krídla NATO, s Naďom hovorili aj o Patriotoch a batériách SAMP/T