Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. marca 2023

Stoltenberg ocenil jasný postoj Slovenska voči posilneniu východného krídla NATO, s Naďom hovorili aj o Patriotoch a batériách SAMP/TO pomoci pre Ukrajinu, ako aj o koordinácii krokov v súvislosti s obranou územia Severoatlantickej aliancie (NATO) v piatok diskutoval poverený ...Zdieľať
641adaa7278cf635056391 676x451 24.3.2023 (SITA.sk) - O pomoci pre Ukrajinu, ako aj o koordinácii krokov v súvislosti s obranou územia Severoatlantickej aliancie (NATO) v piatok diskutoval poverený minister obrany Jaroslav Naď spolu s generálnym tajomníkom NATO Jensom Stoltenbergom. Ako uviedol Naď, generálny tajomník ocenil jasný postoj Slovenska voči posilneniu východného krídla Aliancie.

Rokovania so spojencami


Vzhľadom na pretrvávajúcu ruskú agresiu na Ukrajine dodal, že naďalej prebiehajú rokovania so spojencami o rôznych možnostiach podpory ukrajinských ozbrojených síl s podmienkou adekvátnej náhrady.

V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany SR Martina Kakaščíková, Naď informoval Stoltenberga aj o doterajšej pomoci, ktorú Slovensko poskytlo Ukrajine, a tiež o pripravenosti Slovenska rozšíriť svoje výrobné kapacity za účelom doplnenia vlastných zásob a poskytnutia delostreleckej munície Ukrajine.

Rezort obrany informoval, že diskusia sa týkala aj rotácie americkej batérie Patriot za taliansku batériu SAMP/T, ktorá je už prítomná na leteckej základni v Kuchyni.

Záväzky z členstva


Minister obrany vyhlásil, že SR si konečne plní svoje záväzky vyplývajúce z členstva v NATO, pretože tento rok má obranné výdavky naplánovaných a schválených 2,01 percenta HDP.Ako informovalo ministerstvo, šéf NATO ocenil Slovensko nielen v oblasti obrany a bezpečnosti, ale rovnako ocenil aj intenzívnu modernizáciu slovenských ozbrojených síl.

„Je pre mňa skutočným pocitom zadosťučinenia, že v očiach spojencov sme rešpektovaným, predvídateľným a spoľahlivým partnerom, ktorý je stabilným prvkom kolektívnej obrany Aliancie, čo dnes vyzdvihol aj generálny tajomník NATO. V tomto úsilí budeme aj naďalej neúnavne pokračovať,“ uzavrel Naď.


Zdroj: SITA.sk - Stoltenberg ocenil jasný postoj Slovenska voči posilneniu východného krídla NATO, s Naďom hovorili aj o Patriotoch a batériách SAMP/T © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Projekt Demokrati je podozrivý, nefunkčný a pri migoch sa podľa politológa opäť ukázal aj Naďov nedostatok
<< predchádzajúci článok
Ktorý hlupák by dal za šroty 900 miliónov eur? Podľa Kéryho analýza k migom neexistuje