Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. mája 2022

Prokuratúra by sa mohla zmeniť na štátne zastupiteľstvo, Mikulec by upravil aj paragraf 363Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) vidí priestor, aby sa slovenská prokuratúra transformovala napríklad podľa vzoru Českej republiky, teda na štátne zastupiteľstvo. ...Zdieľať
roman mikulec 676x430 13.5.2022 (Webnoviny.sk) - Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) vidí priestor, aby sa slovenská prokuratúra transformovala napríklad podľa vzoru Českej republiky, teda na štátne zastupiteľstvo. Povedal to v piatok v diskusnej relácii Rádia Expres Braňo Závodský naživo. Doplnil však, že ide o politickú tému v rámci koalície.


„Ide o to, či sa koaliční partneri zhodnú alebo nezhodnú," uviedol minister. Doplnil, že vidí aj určitý priestor na to, aby sa zmenila podoba paragrafu 363 Trestného poriadku a jeho používanie. „Uvidíme, ako sa tie politické rokovania budú uberať ďalej v tejto téme," dodal Mikulec.


Zdroj: Webnoviny.sk - Prokuratúra by sa mohla zmeniť na štátne zastupiteľstvo, Mikulec by upravil aj paragraf 363 © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dopraje nám najšťastnejšia krajina na svete ďalšie hokejové zlato?
<< predchádzajúci článok
Vyšetrovacie orgány v prípade Kaliňáka podľa Mikulca už pravdepodobne vykonali potrebné úkony, vyjadril sa aj k vydaniu Fica