Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. mája 2024

Prokuratúra tvrdo zakročila pre únik zdravotnej dokumentácie Fica, začala viesť trestné stíhanieV súvislosti s únikom a zverejnením zdravotnej dokumentácie predsedu vlády Roberta Fica po tom, ako bol minulý týždeň postrelený, je na ...Zdieľať
3j2a9485 676x451 22.5.2024 (SITA.sk) - V súvislosti s únikom a zverejnením zdravotnej dokumentácie predsedu vlády Roberta Fica po tom, ako bol minulý týždeň postrelený, je na základe okresného prokurátora z Banskej Bystrice vedené trestné stíhanie pre prečin neoprávneného nakladania s osobnými údajmi.


Informoval o tom na sociálnej sieti generálny prokurátor Maroš Žilinka. Potom, ako premiéra hospitalizovali v banskobystrickej nemocnici sa totiž vo verejnom priestore objavila lekárska správa o jeho zdravotnom stave.

Incident sa stal v stredu 15. mája po výjazdovom zasadnutí vlády v Handlovej, keď Juraj Cintula na Fica päťkrát vystrelil. Premiér následne absolvoval päťhodinovú operáciu v Rooseveltovej nemocnici v Banskej Bystrici.

Útočníka na mieste zadržali. Polícia následne obvinila Juraja Cintulu z úkladnej vraždy z pomsty na chránenej osobe v štádiu pokusu. V prípade dokázania viny mu hrozí trest 25 rokov väzenia až doživotie. Obvinený je stíhaný väzobne.Zdroj: SITA.sk - Prokuratúra tvrdo zakročila pre únik zdravotnej dokumentácie Fica, začala viesť trestné stíhanie © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ukrajina zničila všetkých 24 dronov, ktorými Rusi zaútočili na krajinu
<< predchádzajúci článok
Poslanci parlamentu otvorili rokovací deň diskusiou o vládnom návrhu zákona o Slovenskej televízii a rozhlase