Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

11. septembra 2019

Protesty v Hongkongu znížili počet cestujúcich Cathay PacificHongkonská letecká spoločnosť Cathay Pacific zaznamenala za minulý mesiac pokles počtu prepravených pasažierov o viac ako desatinu, čo je dôsledok už tri mesiace ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/Pavel Neubauer
Hongkong 11. septembra (TASR) - Hongkonská letecká spoločnosť Cathay Pacific zaznamenala za minulý mesiac pokles počtu prepravených pasažierov o viac ako desatinu, čo je dôsledok už tri mesiace trvajúcich protivládnych protestov. Aerolínie sú závislé najmä od záujmu cestujúcich z pevninskej Číny, ich počet však od prepuknutia protestov začiatkom júna postupne klesal.


Spoločnosť v stredu informovala, že v auguste prepravila celkovo 2,9 milióna cestujúcich. Oproti rovnakému mesiacu minulého roka to predstavuje pokles o 11,3 %, čo je najvýraznejší medziročný pokles za viac ako 10 rokov. August ako jeden z dovolenkových mesiacov pritom patrí medzi ziskové obdobia roka.

Aerolínie okrem samotných protestov poškodil aj fakt, že niektorí z jej 27.000 zamestnancov sa na protestoch zúčastnili, prípadne dali najavo podporu protestujúcim, za čo si vo viacerých čínskych štátnych médiách vyslúžili kritiku. Z Hongkongu do pevninskej Číny prepravila spoločnosť v auguste o 12 % menej cestujúcich, smerom z pevninskej Číny do Hongkongu bol pokles ešte výraznejší, dosiahol 38 %.

"August bol obzvlášť náročným mesiacom ako pre aerolínie, tak pre Hongkong," povedal šéf oddelenia Cathay Pacific pre vzťahy s verejnosťou Ronald Lam. Zároveň dodal, že s podobným vývojom situácie počítajú aj v septembri.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zomrel indonézsky exprezident Habibie, umožnil demokratické reformy
<< predchádzajúci článok
Český minister Petříček nevidí dôvod na odvolanie uznania Kosova

Protesty v Hongkongu znížili počet cestujúcich Cathay Pacific - diskusné fórum čitateľov