Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

12. júna 2011

Provizórny most medzi Dubovou a Častou je už prejazdnýProvizórny most medzi obcami Dubová a Častá je už prejazdný. V sobotu podvečer ho otvoril predseda Bratislavskej župy Pavol Frešo spolu so starostom Píly Radovanom Mičunekom. „Je to iba ...Zdieľať
bez nazvu Foto: SITA BRATISLAVA 12. júna (WEBNOVINY) - Provizórny most medzi obcami Dubová a Častá je už prejazdný. V sobotu podvečer ho otvoril predseda Bratislavskej župy Pavol Frešo spolu so starostom Píly Radovanom Mičunekom. „Je to iba mala náplasť na všetky škody a na tú traumu, ktorú ľudia v tomto regióne zažili. Most slúži pre 10-tisíc ľudí a preto ma veľmi teší, že sa ho podarilo sprejazdniť v takej krátkej dobe a v predstihu,“ povedal župan Frešo počas otvorenia mosta. Ako ďalej uviedol, most má bezpečnostné prvky a sú naň urobené nájazdy, takže vozidlá cez neho môžu plynulo prechádzať. Provizórny most stavala župná spoločnosť Regionálne cesty Bratislava. Most je s obmedzenou jednosmernou a semaformi riadenou prevádzkou. Ťažká nákladná doprava nad 20 ton je na moste vylúčená. Pavol Frešo zároveň zdôraznil, že je to iba dočasné riešenie. „Nový – trvalý most by mal byť postavený do konca jesene. Presná cena mosta bude známa po vyhotovení projektu,“ dodal Frešo. Tempo výstavby provizórneho mosta ocenil aj starosta Píly Radovan Mičunek, ktorý priznal, že pôvodne neveril, že sa to stihne tak rýchlo.


Pôvodný most sa zrútil v utorok v noci počas prívalových dažďov, ktoré zasiahli viaceré obce Malokarpatského regiónu. Na pomoc postihnutým obciam povodňami môže prispieť aj verejnosť. Bratislavská župa v spolupráci s Modrými anjelmi zriadila darcovský účet pod názvom „Pomoc občanom zasiahnutým záplavovou vlnou" - 4013783647/7500. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na obnovu postihnutých obcí povodňami.

Najhoršia situácia je v obci Píla, kde voda strhla desiatky metrov brehu aj s cestou a ľudia ostali odrezaní od sveta. Obyvateľom pomáha 120 dobrovoľníkov. Môžu sa prihlásiť aj ďalší. Modrí anjeli v spolupráci s obecným úradom v Píle a Bratislavským krajom zriadili priamo v obci centrum pomoci. Koordináciu dobrovoľníckej činnosti zabezpečuje RISC centrum v budove osvetovej besedy vedľa obecného úradu v Píle v čase od 7:00 do 24:00 každý deň až do odvolania. Kontakt je zabezpečený na adrese modrianjeli@gmail.com, telefonicky je možné sa s centrom spojiť na čísle 0944/ 171 272.

Agentúru SITA informovala hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja Iveta Tyšlerová.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
GURMÁN FEST: Agentúra SITA strieborná v pečení palaciniek
<< predchádzajúci článok
Uplynulý týždeň na stredoeurópskych akciových trhoch

Provizórny most medzi Dubovou a Častou je už prejazdný - diskusné fórum čitateľov