Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. júna 2011

GURMÁN FEST: Agentúra SITA strieborná v pečení palaciniekDvojčlenný tím agentúry SITA v sobotu obsadil druhú priečku na súťaži v pečení palaciniek Crepes d´Or. Adriana Polakovičová a Alexander Sejna si vďaka svojmu výkonu na ...Zdieľať
food fest bratislava 2010 Ilustračné fotoFoto: SITA BRATISLAVA 12. júna (WEBNOVINY) - Dvojčlenný tím agentúry SITA v sobotu obsadil druhú priečku na súťaži v pečení palaciniek Crepes d´Or. Adriana Polakovičová a Alexander Sejna si vďaka svojmu výkonu na Gurmán Feste Bratislava odniesli poukaz do školy varenia, ktorá bola pre milovníkov gastronómie k dispozícii v Medickej záhrade počas piatku a soboty a svoje brány otvorí aj v nedeľu. Predsedom poroty, ktorá posudzovala kulinárske umenie slovenských novinárov, bol majiteľ palacinkárne Chez Amélie Frédéric Miskiewicz. „Hodnotili sme, aké je cesto, vzhľad palacinky, jej chuť a celkovú kreativitu súťažiacich,“ uviedol rodák z Paríža.


Do súťaže sa zapojili okrem agentúry SITA aj Nový čas pre ženy, Pravda, Feminity, Myzeny.sk, Milliard Sun, La Cucina Italiana a tím televízie JOJ. Tretiu priečku obsadilo duo Kateřina a Jakub Reimitzovci z La Cucina Italiana, prvenstvo si vybojovali Henrieta Peškovičová a Michal Stano z Milliard Sun.

Gurmán Fest Bratislava je okrem oslavy gastronómie, dobrého jedla a lahodných nápojov aj súťažnou prehliadkou prezentácie špičkových reštaurácií a umenia šéfkuchárov, ktorí dosahujú štandardne vysokú kvalitu. Jeho cieľom je osveta gastronomických tém, podpora turistického ruchu, predstavenie osobností slovenskej a zahraničnej gastronómie, ako aj možnosť spoznať celú gastronomickú oblasť. Tretí ročník Gurmán Festu Bratislava je pokračovaním Bratislava Food Festu, ktorý minulý rok navštívilo vyše 12-tisíc návštevníkov. Tento rok sa do neho zapojili zástupcovia 26 reštaurácií, 52 šéfkuchári a traja "michelinoví" šéfkuchári z deviatich krajín sveta.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ceny ropy aj zlata v závere týždňa klesli
<< predchádzajúci článok
Provizórny most medzi Dubovou a Častou je už prejazdný

GURMÁN FEST: Agentúra SITA strieborná v pečení palaciniek - diskusné fórum čitateľov