Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

15. júna 2021

Prvá emisia dlhopisov v rámci financovania plánu obnovy priniesla Únii dvadsať miliárd eurEurópska komisia (EK) v utorok získala 20 miliárd eur emisiou 10-ročných dlhopisov v rámci plánu na financovanie zotavovania 27-členného ...Zdieľať
15.6.2021 (Webnoviny.sk) - Európska komisia (EK) v utorok získala 20 miliárd eur emisiou 10-ročných dlhopisov v rámci plánu na financovanie zotavovania 27-členného bloku z koronakrízy.


Šéfka EK Ursula von der Leyenová uviedla, že dlhopisy sa v úvodnej emisii predali za „veľmi priaznivých podmienok" a EK bude platiť úroky na úrovni necelých 0,1 percenta.

„Európa je atraktívna," uviedla. „Očakávame, že do konca tohto roka emitujeme cenné papiere za približne 100 miliárd eur," dodala.

Eurokomisár pre rozpočet a administratívu Johannes Hahn konštatoval, že prvé požičiavanie si na dlhopisovom trhu v rámci financovania plánu obnovy vyvolalo záujem zo strany investorov z Európy a zvyšku sveta, vrátane centrálnych bánk a penzijných fondov.

EK chce na financovanie stimulov získať na kapitálových trhoch do roku 2026 do 800 miliárd eur. Celkovo sa členské štáty Európskej únie dohodli na rozpočte a balíku obnovy po pandémii v sume 1,8 bilióna eur.


Zdroj: Webnoviny.sk - Prvá emisia dlhopisov v rámci financovania plánu obnovy priniesla Únii dvadsať miliárd eur © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Exprezident Francúzska Sarkozy popiera previnenie v prípade financovania prezidentskej kampane
<< predchádzajúci článok
Reakcie na zrušenie verdiktu nad Kočnerom v prípade vraždy Kuciaka (video)

Prvá emisia dlhopisov v rámci financovania plánu obnovy priniesla Únii dvadsať miliárd eur - diskusné fórum čitateľov