Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

22. mája 2024

Prvé peniaze zo zmrazených ruských aktív dostane Ukrajina už v júli, oznámila Európska komisiaEurópska komisia oznámila, že Ukrajina dostane prvé peniaze zo zisku zo zmrazených aktív Ruska v Európskej únii už v ...Zdieľať
russia_ukraine_war_06791 676x451 22.5.2024 (SITA.sk) - Európska komisia oznámila, že Ukrajina dostane prvé peniaze zo zisku zo zmrazených aktív Ruska v Európskej únii už v júli tohto roka. Ako referuje web Ukrajinská pravda, povedal to výkonný podpredseda Európskej komisie Valdis Dombrovskis.


Lotyšský politik privítal oficiálne utorňajšie rozhodnutie Rady Európskej únie, ktoré odblokuje použitie mimoriadnych výnosov z aktív Ruskej centrálnej banky v EÚ. Predstavitelia členských krajín Európskej únie túto iniciatívu schválili ešte 8. mája, pričom sa očakáva, že ročné tržby budú predstavovať približne 2,5 až tri miliardy eur.

Viac o téme: Vojna na UkrajineRýchlosť zostáva základom a Komisia bude naďalej vyvíjať maximálne úsilie, aby umožnila uskutočnenie prvej platby už v júli,“ vyhlásil Dombrovskis.

Ako už Rada EÚ informovala, 90 % očakávaných príjmov sa použije na vojenské účely na podporu obrany Ukrajiny a zvyšných 10 % pôjde na obnovu a rekonštrukciu Ukrajiny.Zdroj: SITA.sk - Prvé peniaze zo zmrazených ruských aktív dostane Ukrajina už v júli, oznámila Európska komisia © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Seničania dávajú prednosť elektrobicyklom pred klasickými bicyklami (foto)
<< predchádzajúci článok
Padajúci strom v dôsledku silnej búrky pripravil o život jednu ženu