Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

28. februára 2007

Prvú etapu rýchlocesty R1 chcú postaviť za 2,4 mld. SkNárodná diaľničná spoločnosť (NDS), a.s., Bratislava pripravuje verejné obstarávanie na stavbu prvej etapy rýchlostnej cesty R1 Žarnovica - Šášovské Podhradie v dĺžke 9,7 kilometra a s ...Zdieľať

BRATISLAVA 28. februára (WEBNOVINY) - Národná diaľničná spoločnosť (NDS), a.s., Bratislava pripravuje verejné obstarávanie na stavbu prvej etapy rýchlostnej cesty R1 Žarnovica - Šášovské Podhradie v dĺžke 9,7 kilometra a s predpokladanou hodnotou zákazky v objeme 2,411 mld. Sk bez dane z pridanej hodnoty. Výstavba cestnej komunikácie by mala trvať podľa obstarávateľa 1 095 dní a bude spolufinancovaná popri zdrojoch štátneho rozpočtu a samotnej NDS aj z prostriedkov európskeho štrukturálneho fondu. Verejné obstarávanie by NDS mala vyhlásiť koncom marca.

Plánovaný úsek rýchlocesty R1 na území okresov Žarnovica a Žiar nad Hronom v Banskobystrickom samosprávnom kraji sa stane súčasťou diaľničnej siete rýchlostných ciest v smere západ - východ na trase Trnava - Nitra - Žiar nad Hronom - Zvolen - Banská Bystrica v rámci európskej cestnej siete E58. Prvá etapa budúcej rýchlocesty sa nachádza v extraviláne obcí Revištské Podzámčie, Bzenica, Hliník nad Hronom a Lehôtka pod Brehmi, nemá vplyv na okolitú zástavbu a je členená na stavebné objekty a prevádzkové súbory. V rámci stavby sú zohľadnené všetky dotknuté inžinierske siete a ich úpravy, resp. preložky a napojenie je súčasťou stavebných objektov realizovaných spoločne so stavbou rýchlostnej cesty R1. Hodnota zákazky je stanovená na základe štátnej expertízy.

Plánovaná rýchlocesta je súčasťou Programu rozvoja cestnej siete v SR. Cieľom stavby je zníženie intenzity dopravy na existujúcej ceste I/65. Vylúči sa tranzitná doprava zo sídiel Bzenica, Hliník nad Hronom. Zabezpečí sa plynulosť a bezpečnosť cestnej premávky. Znížia sa vplyvy dopravy na životné prostredie priamo v zastavanom území oboch obcí poklesom dopravného zaťaženia dotknutého cestného ťahu.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Medzi demokratmi vedie Clintonová, u republikánov Giuliani
<< predchádzajúci článok
Lukratívne pozemky v Petržalke má získať Popper Capital