Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

28. februára 2007

Od 1. marca cestujúci nebudú platiť rýchlikový príplatokCestujúci, ktorí využívajú osobnú železničnú dopravu, nebudú od 1. marca platiť rýchlikový príplatok. Železničná spoločnosť Slovensko, a.s. (ZSSK) ho od štvrtka ruší vo všetkých ...Zdieľať

BRATISLAVA 28. februára (WEBNOVINY) - Cestujúci, ktorí využívajú osobnú železničnú dopravu, nebudú od 1. marca platiť rýchlikový príplatok. Železničná spoločnosť Slovensko, a.s. (ZSSK) ho od štvrtka ruší vo všetkých vlakoch osobnej dopravy. Cena príplatku na InterCity (IC), EuroCity (EC) a SuperCity (SC) vlaky bude rovnaká v 1. aj 2. vozňovej triede. Agentúru SITA o tom informoval hovorca ZSSK Miloš Čikovský.

Rýchlikový príplatok 20 Sk, ktorý cestujúci platili pri cestách rýchlikom na akúkoľvek vzdialenosť, sa zruší a premietne do cien obyčajného cestovného. "Cestujúcich, ktorí cestujú rýchlikom nad 100 km sa zmena cien cestovných lístkov po zrušení rýchlikového príplatku nedotkne," uviedol Čikovský. Posun cien bude viditeľný pre cestujúcich v rýchlikoch, ktorí cestujú od štyroch do 100 kilometrov, im cestovné lístky zlacnejú. Napríklad, do 1. marca platia cestujúci rýchlikom z Bratislavy do Trnavy 82 korún. Po zmene to bude 66 korún pre rýchlik aj osobný vlak. Mierny nárast cien bude pri cestovných lístkoch v osobných vlakoch na vzdialenosť nad 40 kilometrov. "Cestovný lístok z Bratislavy do Nových Zámkov stojí v súčasnosti osobným vlakom 126 Sk a rýchlikom 146 Sk. Od 1. marca bude cestovný lístok osobným vlakom aj rýchlikom stáť 144 Sk," uviedol ako príklad Čikovský. Nezmenené ostanú ceny cestovného v osobných vlakoch do vzdialenosti 40 kilometrov. "Až 60 percent všetkých cestujúcich vo vlakoch cestuje osobnými vlakmi práve do tejto vzdialenosti," uviedol hovorca ZSSK.

Ďalšou zmenou, ktorá začne platiť od nového mesiaca, je zjednotenie príplatkov vo vlakoch vyššej kategórie. Cena príplatkov v IC, EC a SC vlakoch sa v 1.aj 2. vozňovej triede zjednotí na 40 korún k obyčajnému cestovnému. Držitelia preukazov JUNIOR RAILPLUS, KLASIK RAILPLUS, SENIOR, cestujúci s polovičným cestovným lístkom a občania nad 70 rokov si priplatia k cestovnému v IC, EC alebo SC vlakoch 20 korún. "Príplatok neplatia držitelia cestovného lístka MAXI KLASIK, žiackych časových cestovných lístkov a držitelia traťových predplatných cestovných lístkov," uviedol Čikovský.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
EÚ potrebuje pružnejší dokument, tvrdí I. Gašparovič
<< predchádzajúci článok
Český prezident Klaus oznámil kandidatúru na prezidenta