Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. februára 2024

PS vyzýva Pellegriniho a Suska, aby zabezpečili vyhlásenie novely Trestného zákona v Zbierke zákonovHnutie Progresívne Slovensko (PS) vyzýva predsedu parlamentu Petra Pellegriniho a ministra spravodlivostiZdieľať
653a5f1275e8c813620127 676x450 20.2.2024 (SITA.sk) - Hnutie Progresívne Slovensko (PS) vyzýva predsedu parlamentu Petra Pellegriniho a ministra spravodlivosti Borisa Suska, aby bezodkladne zabezpečili vyhlásenie novely Trestného zákona v Zbierke zákonov.


Snaha vládnej koalície zabrániť Ústavnému súdu rozhodnúť predtým, ako novela nadobudne účinnosť, iba dokazuje, ako veľmi sa rozhodnutia súdu boja. Vyhlásila to podpredsedníčka PS a poslankyňa Národnej rady SR Lucia Plaváková.

Schválenie novely ich súrilo


„Schválenie novely im tak veľmi súrilo, že ju pretláčali v skrátenom legislatívnom konaní a obmedzovali rozpravu. Neexistuje dôvod, aby teraz naťahovali jej zverejnenie. Je úplne jasné, že tak robia iba preto, aby zamedzili rozhodnutiu Ústavného súdu pred účinnosťou novely, pretože chcú amnestiu pre seba a svojich ľudí,” zdôraznila Plaváková.

Vysvetlila, že predseda Národnej rady má podľa zákona 21 dní od schválenia zákona na to, aby zákon poslal príslušnému ministrovi. Ten má lehotu 15 dní na vyhlásenie zákona v Zbierke zákonov.

Vyzývajú ich, aby nezdržiavali


Poslanec Národnej rady SR Ján Hargaš poukázal na to, že v rokoch 2020 – 2023 sa zákony zverejňovali v priemere po 6,5 dni od podpisu prezidentky.

„Ak páni Pellegrini a Susko budú pracovať aspoň tak rýchlo, ako priemer minulej vlády, Trestný zákon by sa mal v zbierke objaviť najneskôr tento piatok. Vyzývame ich preto, aby nezdržiavali tento proces a umožnili Ústavnému súdu konať,“ uzavrel Hargaš.


Zdroj: SITA.sk - PS vyzýva Pellegriniho a Suska, aby zabezpečili vyhlásenie novely Trestného zákona v Zbierke zákonov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nezamestnanosť na Slovensku je mierne vyššia, avšak ministerstvo spustilo dva projekty na podporu dlhodobo nezamestnaných, aby ju znížilo
<< predchádzajúci článok
Šutaj Eštok bude žiadať o späťvzatie novely zákona o ochrane oznamovateľov, zmeny si vyžadujú širšiu odbornú diskusiu