01. augusta 2022

PSG získal francúzsky Superpohár, v Tel Avive zdolal Nantes 4:0

Góly PSG strelili v prvom polčase Lionel Messi a Neymar. Po zmene strán pridal tretí presný zásah Sergio Ramos, výhru spečatil z penalty svojím druhým gólom v zápase Neymar.

Futbalisti Paríža St. Germain sa stali rekordný jedenástykrát víťazmi francúzskeho Superpohára. Úradujúci majster Ligue 1 si v nedeľnom zápase na Bloomfield Stadium v izraelskom Tel Avive poradil s víťazom domáceho pohára FC Nantes hladko 4:0.

Góly PSG strelili v prvom polčase Lionel Messi a Neymar. Po zmene strán pridal tretí presný zásah Sergio Ramos, výhru spečatil z penalty svojím druhým gólom v zápase Neymar. Brazílčana predtým v pokutovom území stiahol k zemi Jean-Charles Castelletto, ktorý za to dostal od rozhodcu priamu červenú kartu. Pre kartový trest nemohol za PSG nastúpiť Kylian Mbappe.

Parížsky veľkoklub získal Trophée des Champions po ročnej prestávke, vlani mu trofej vyfúklo Lille. Predtým PSG získal domáci Superpohár osemkrát za sebou. S 11 triumfami vedie historickú tabuľku pred druhým Lyonom (8), Nantes doposiaľ získal trofej trikrát.