Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. júna 2018

Puigdemont právne napadol značku bravčovej šunky Pig Demont



Carles Puigdemont, archívna snímka.



Zdieľať
Carles Puigdemont, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Barcelona 15. júna (TASR) - Bývalý katalánsky separatistický líder Carles Puigdemont požiadal španielske úrady, aby zastavili predaj sušenej šunky značky "Pig Demont", ktorej logo tvorí prasacia hlava s účesom a okuliarmi podobnými tým jeho. Žiadosť prešetruje patentový úrad, ktorý dočasne zrušil registráciu tejto značky.


Prípad sa začal vlani v decembri, keď andalúzsky podnikateľ Alberto González premenoval svoju firmu vyrábajúcu bravčovú sušenú šunku na "Pig Demont" s daným logom. Tento krok upútal pozornosť širokej verejnosti po tom, čo podnikateľ v stredu poskytol rozhovor pre konzervatívnu španielsku rozhlasovú stanicu COPE.

González uviedol, že názov jeho spoločnosti vychádza zo spojenia anglického slova "pig" (prasa) a francúzskej frázy "de mont" (z hory). Zároveň odmietol tvrdenia, že logo bolo inšpirované Puigdemontovým účesom v štýle The Beatles a jeho charakteristickými okuliarmi s hrubým bočným rámom, informuje spravodajská stanica France 24.

"Nemá duševné vlastníctvo na tento účes, naše logo neodráža jeho výzor. Ak sa v tej karikatúre prasaťa spoznáva, potom je to skôr jeho problém, nie môj," vyhlásil pre zmienené súkromné rádio González.

Puigdemontov právnik pre katalánsku televíznu stanicu TV3 uviedol, že pokus o registráciu značky "Pig Demont" napadol preto, že ide o "urážku" a jej názov je "foneticky podobný priezvisku, ktoré Gonzáles nemá právo používať".

Puigdemonta, ktorý utiekol minulý rok v októbri do Belgicka, v marci zatkli nemecké úrady po tom, ako naňho Španielsko vydalo európsky zatykač. Madrid totiž požaduje jeho vydanie v súvislosti s obvineniami z buričstva, zneužitia verejných fondov a zorganizovania protiústavného referenda o nezávislosti Katalánska.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Trumpov nominant na post veľvyslanca v Soule chce pozastaviť manévre
<< predchádzajúci článok
V piatok nás počasie priveľmi nepoteší, no aspoň už dovidíme na víkend

Puigdemont právne napadol značku bravčovej šunky Pig Demont - diskusné fórum čitateľov