Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. júna 2018

Trumpov nominant na post veľvyslanca v Soule chce pozastaviť manévreAmerický prezident Donald Trump (vľavo) a severokórejský líder Kim Čong-un sa prechádzajú a konverzujú po pracovnom obede počas historického summitu v blízkosti hotela Capella na singapurskom ostrove Sentosa 12. júna 2018.Zdieľať
Americký prezident Donald Trump (vľavo) a severokórejský líder Kim Čong-un sa prechádzajú a konverzujú po pracovnom obede počas historického summitu v blízkosti hotela Capella na singapurskom ostrove Sentosa 12. júna 2018. Foto: TASR/AP
Washington 15. júna (TASR) - Spojené štáty a Južná Kórea by mali "pozastaviť" veľké spoločné vojenské cvičenia, aby zistili, či to Severná Kórea myslí s dialógom vážne, povedal vo štvrtok admirál vo výslužbe Harry Harris, nominant amerického prezidenta Donalda Trumpa na post veľvyslanca v Južnej Kórei.


"Som presvedčený, že by sme cvičenia, veľké cvičenia, mali pozastaviť, aby sme zistili, či to Kim Čong-un myslí s rokovaniami skutočne vážne," povedal Harris počas schvaľovacieho híringu pred senátnym výborom pre zahraničné vzťahy.

Harris o pozastavení americko-juhokórejských vojenských cvičení hovoril v súvislosti so summitom prezidenta Trumpa a severokórejského vodcu Kim Čong-una, ktorý sa 12. júna konal v Singapure. Trump a Kim sa na stretnutí dohodli na prebudovaní vzťahov medzi Washingtonom a Pchjongjangom prostredníctvom "úplnej" denuklearizácie Kórejského polostrova výmenou za bezpečnostné záruky Spojených štátov.

Po singapurskom summite Trump podľa DPA prekvapujúco vyhlásil, že pozastaví "vojnové hry", ktorých sa pravidelne zúčastňujú americké a juhokórejské jednotky, pretože sú nákladné a provokačné.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Americká loď nevie, kde môže vylodiť zachránených migrantov
<< predchádzajúci článok
Puigdemont právne napadol značku bravčovej šunky Pig Demont

Trumpov nominant na post veľvyslanca v Soule chce pozastaviť manévre - diskusné fórum čitateľov