Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

26. augusta 2021

Punková legenda Zóna A si zahrá na Bratislavskom hradeKoncert má i sprievodný program v podobe stánkov s občerstvením s domácimi, ale aj zahraničnými špecialitami.Zdieľať
Punková legenda Zóna A si zahrá na Bratislavskom hrade

Bratislavský hrad bude v piatok 27. augusta miestom koncertu legendárnej punkovej skupiny Zóna A. Koncert avizujú ako nostalgický, kapela si naň pozvala aj hostí - Peciho Uherčíka, Braňa "Tema" Černáka, Dušana Giertla či zoskupenie Ventil sk.


"Fanúšikovia sa môžu tešiť na 90-minútovú smršť legendárnych hitov Zóny A, no muzikanti si pripravili aj prekvapenie v podobe nových skladieb," TASR informovala za organizátorov podujatia Barbora Korimová. Dodala, že koncert má i sprievodný program v podobe stánkov s občerstvením s domácimi, ale aj zahraničnými špecialitami. "Viedenská brána hradu bude pre návštevníkov otvorená už od 17.00 h," upozorňujú organizátori.

Kapela tiež na sociálnej sieti zverejnila playlist "poriadnej nálože", ktorú na hrade odštartujú piesňou Nech žijeme. V zozname skladieb, ktoré má Zóna A v pláne odohrať, sú aj tituly Beznádejný prípad, Krysa hamyžná, Puf a Muf, Prečo je život taký smutný, Nezmením sa, Potopa, Červená armáda či Pakáreň.

Zóna A je bratislavská punková kapela, ktorá vznikla v roku 1984 z členov skupín Paradox a Ex–Tip. Pre prísny komunistický režim však mala zakázané vydávať albumy a verejne šíriť svoju tvorbu. Zlom nastal až v roku 1990, keď vydali svoj prvý album Potopa. V roku 2014 oslávila partia okolo speváka Koňýka 30 rokov na scéne. Medzi ich najznámejšie hity patria skladby Nebuď hlúpa, Možno, Chleba či Bratislavské dievčatá.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Karlovarský festival premiéruje film Iná svorka
<< predchádzajúci článok
Radošinské naivné divadlo umožní vstup na aj nezaočkovaným

Punková legenda Zóna A si zahrá na Bratislavskom hrade - diskusné fórum čitateľov