Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

21. apríla 2021

Putin chváli reakciu krajiny na pandémiu a vyzval na urýchlenie očkovania, Rusom sľúbil aj nové dávkyRuský prezident Vladimir Putin sa v stredu prihovoril národu a pochválil reakciu krajiny na pandémiuZdieľať
russia_putin_42939 7c93e93ab2664b299daee0b8d65223b8 676x451 21.4.2021  - Ruský prezident Vladimir Putin sa v stredu prihovoril národu a pochválil reakciu krajiny na pandémiu koronavírusu. Rýchly vývoj troch vakcín proti ochoreniu COVID-19 podľa jeho slov vyzdvihuje technologický a priemyselný potenciál Ruska. Šéf Kremľa zároveň vyzval úrady, aby urýchlili tempo očkovania, ktoré je v porovnaní so Západom pomalšie.


Putin okrem iného vo svojom prejave uznal, že pandémia zhoršila demografické trendy v Rusku, a sľúbil opatrenia na podporu pôrodnosti a zvýšenia priemernej dĺžky života. Tiež navrhol nové stimuly na pomoc ekonomike zasiahnutej pandémiou a nové sociálne dávky.

Ruský prezident rečnil v čase rozsiahleho zásahu Kremľa proti opozičným protestom a rastúceho napätia so Západom. Spojenci uväzneného opozičného lídra Alexeja Navaľného vyzvali na stredu na protesty po celom Rusku, v čase keď sa dal na hladovku a zhoršuje sa mu zdravie.

Navaľného väzba a zhoršujúci sa zdravotný stav spôsobili medzinárodné pobúrenie a prispeli k napätiu medzi Moskvou a Západom, ktorých vzťahy sú už narušené pre zasahovanie do volieb, hackerské útoky či najnovšie masívne rozmiestnenie vojakov pri ukrajinskej hranici. Kremeľ odmietol obavy Západu zo zhromažďovania vojakov s tým, že si môže nasadzovať vojakov na svojom území, kedykoľvek považuje za potrebné.


Zdroj: Webnoviny.sk - Putin chváli reakciu krajiny na pandémiu a vyzval na urýchlenie očkovania, Rusom sľúbil aj nové dávky © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ministrom financií nemôže byť daňový podvodník či ministerkou kultúry rómska rasistka, hromží Fico po neschválení mimoriadnej schôdze (video)
<< predchádzajúci článok
Klub 500 žiada stiahnutie smernice o rovnakom odmeňovaní mužov a žien, uškodila by zamestnancom i firmám

Putin chváli reakciu krajiny na pandémiu a vyzval na urýchlenie očkovania, Rusom sľúbil aj nové dávky - diskusné fórum čitateľov