Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. februára 2024

Putin tvrdí, že 95 percent ruských jadrových síl bolo modernizovaných. Majú aj nové bombardéryRuský vodca Vladimir Putin v piatok povedal, že 95 % ruských strategických jadrových síl bolo modernizovaných a že letectvo práve prevzalo štyri nové nadzvukové jadrové ...Zdieľať
russia_putin_00807 676x451 23.2.2024 (SITA.sk) - Ruský vodca Vladimir Putin v piatok povedal, že 95 % ruských strategických jadrových síl bolo modernizovaných a že letectvo práve prevzalo štyri nové nadzvukové jadrové bombardéry.


Ako referuje britský web The Guardian, Putin to uviedol vo vyhlásení zverejnenom pri príležitosti každoročného ruského Dňa obrancov vlasti, ktorý oslavuje armádu. Udialo sa tak zároveň deň po tom, ako letel na modernizovanom strategickom bombardéri Tu-160M s jadrovým pohonom.

„Dnes už podiel moderných zbraní a vybavenia v strategických jadrových silách dosiahol 95 percent,“ povedal Putin. Dodal, že námorná zložka „jadrovej triády“ - ruské strategické pozemné, námorné a vzdušné jadrové kapacity - je „takmer na 100 percentách“.


Zdroj: SITA.sk - Putin tvrdí, že 95 percent ruských jadrových síl bolo modernizovaných. Majú aj nové bombardéry © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Platforma Otvorená kultúra! požaduje opätovný zákaz spolupráce s Bieloruskom a Ruskom, Šimkovičovej poslali list
<< predchádzajúci článok
Ruská armáda pokračuje vo veľkých stratách, prišla o ďalších tisíc vojakov