Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. júna 2019

Putin: Vzťahy USA a Ruska degradujú, sú stále horšie a horšieNa archívnej snímke ruský prezident Vladimír Putin.Zdieľať
Na archívnej snímke ruský prezident Vladimír Putin. Foto: TASR/AP
Moskva 13. júna (TASR) - Ruský prezident Vladimir Putin vo štvrtok vyhlásil, že vzťahy medzi Ruskom a Spojenými štátmi "degradujú a sú stále horšie a horšie". Pripomenul v tejto súvislosti, že súčasná americká administratíva prijala "niekoľko desiatok rozhodnutí spojených so sankciami" uvalenými na Rusko.


Putin v rozhovore pre televíznu spoločnosť Mir uviedol, že Rusko napriek tomu očakáva, že na summite G20 v japonskej Osake budú obe krajiny schopné nájsť konštruktívne riešenia v otázkach globálnej ekonomiky. Ako informovala agentúra Reuters, Putin by sa v Osake mal stretnúť s prezidentom USA Donaldom Trumpom.

Rozhovor pre TV spoločnosť Mir sa uskutočnil v predvečer Putinových návštev v Kirgizsku a Tadžikistane, kde sa uskutočnia summit Šanghajskej organizácie spolupráce a Konferencia o opatreniach zameraných na interakciu a budovanie dôvery v Ázii (CICA). V súvislosti s rokovaniami na týchto fórach Putin vyzdvihol bezprecedentnú úroveň spolupráce medzi Ruskom a Čínou.

Na margo obchodných sporov medzi Čínou a Spojenými štátmi Putin varoval, že "akékoľvek kroky súvisiace s poškodzovaním súčasnej architektúry medzinárodných hospodárskych vzťahov, ktoré sa budovali celé desaťročia... spôsobujú škody všetkým aktérom hospodárskej súťaže". Putin v tejto súvislosti vyjadril nádej, že "zdravý rozum nakoniec zvíťazí".

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
NA SLOVENSKU BUDE SÍDLO EURÓPSKEHO ORGÁNU PRÁCE
<< predchádzajúci článok
Švajčiarske hospodárstvo bude v tomto roku mierne rásť

Putin: Vzťahy USA a Ruska degradujú, sú stále horšie a horšie - diskusné fórum čitateľov