Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

23. februára 2024

Putin zaplatí ešte vyššiu cenu za svoju agresiu. Biden oznámil viac ako 500 nových sankcií proti RuskuAmerický prezident Joe Biden v piatok oznámil nový balík viac ako 500 sankcií voči Rusku pre jeho vojnu na ...Zdieľať
biden_russia_navalny_39549 676x451 23.2.2024 (SITA.sk) - Americký prezident Joe Biden v piatok oznámil nový balík viac ako 500 sankcií voči Rusku pre jeho vojnu na Ukrajine a pre smrť Alexeja Navaľného. Uviedol to prostredníctvom vyhlásenia na oficiálnom webe Bieleho domu.


„Dnes oznamujem viac ako 500 nových sankcií proti Rusku za jeho pokračujúcu dobyvateľskú vojnu na Ukrajine a za smrť Alexeja Navaľného, ktorý bol odvážnym protikorupčným aktivistom a najzúrivejším vodcom Putinovej opozície," vyhlásil Biden.

Viac o téme: Vojna na UkrajineTieto sankcie budú podľa neho zamerané na jednotlivcov spojených s väznením Navaľného, ako aj na ruský finančný sektor, vojenskú priemyselnú základňu, obstarávacie siete a osoby, ktoré sa vyhýbajú sankciám na viacerých kontinentoch. „Zabezpečia, že Putin zaplatí ešte vyššiu cenu za svoju agresiu v zahraničí a represie doma," dodal Biden.

„Zavádzame tiež nové vývozné obmedzenia pre takmer 100 subjektov na poskytovanie podpory ruskej vojnovej mašinérii zadnými vrátkami. Podnikáme kroky na ďalšie zníženie energetických príjmov Ruska. A nasmeroval som svoj tím na posilnenie podpory občianskej spoločnosti, nezávislých médií a tých, ktorí bojujú za demokraciu na celom svete," skonštatoval Biden.


Zdroj: SITA.sk - Putin zaplatí ešte vyššiu cenu za svoju agresiu. Biden oznámil viac ako 500 nových sankcií proti Rusku © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Schneider Electric prináša otvorenú automatizačnú infraštruktúru novej generácie v spolupráci so spoločnosťami Intel a Red Hat
<< predchádzajúci článok
Úrady práce ponúkajú poradenstvo ako získať prácu pre desaťtisíce znevýhodnených ľudí