Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

30. septembra 2022

Rada Európskej únie odmietla a odsúdila protizákonnú anexiu ukrajinských oblastí RuskomRada Európskej únie odmieta a jednoznačne odsudzuje nezákonnú anexiu štyroch ukrajinských oblastí Ruskom. Tamojší vodcaZdieľať
fd2cgapxoaeqm9p e1664567687181 676x488 30.9.2022 (Webnoviny.sk) - Rada Európskej únie odmieta a jednoznačne odsudzuje nezákonnú anexiu štyroch ukrajinských oblastí Ruskom. Tamojší vodca Vladimir Putin v piatok oznámil anektovanie Doneckej, Luhanskej, Chersonskej a Záporožskej oblasti, ktorému predchádzali falošné referendá vo všetkých štyroch regiónoch.


„Svojvoľným podkopávaním medzinárodného poriadku založeného na pravidlách a očividným porušovaním základných práv Ukrajiny na nezávislosť, suverenitu a územnú celistvosť, základných princípov zakotvených v Charte OSN a medzinárodnom práve, Rusko ohrozuje globálnu bezpečnosť,“ uviedla Rada EÚ v oficiálnom vyhlásení.

Jej členovia tvrdia, že nikdy neuznajú „nezákonné referendá, ktoré si Rusko vymyslelo ako zámienku pre toto ďalšie porušovanie nezávislosti, suverenity a územnej celistvosti Ukrajiny, ani ich sfalšované a nezákonné výsledky“. Rada EÚ zároveň vyzvala všetky štáty a medzinárodné organizácie, aby túto nezákonnú anexiu, do ktorej patrí i polostrov Krym, jednoznačne odmietli.


Rada EÚ zdôraznila, že Ukrajina má plné právo oslobodiť okupované územia v rámci svojich medzinárodne uznaných hraníc. Jadrové hrozby zo strany Kremľa, vojenská mobilizácia a stratégia falošnej prezentácie územia Ukrajiny ako územia Ruska a tvrdenie, že vojna sa teraz môže odohrávať na území Ruska, neotrasú naším odhodlaním,“ uviedol orgán EÚ ďalej vo vyhlásení.Zdroj: Webnoviny.sk - Rada Európskej únie odmietla a odsúdila protizákonnú anexiu ukrajinských oblastí Ruskom © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V októbrových komunálnych a župných voľbách dostaneme modrú a bielu obálku
<< predchádzajúci článok
Parlament prijal definíciu protirómskeho rasizmu, definíciu vypracovala Medzinárodná aliancia pre pripomínanie holokaustu