Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. júna 2010

Radičová sa nádejá, že vládu zostaví pravicaVolebná líderka SDKÚ-DS Iveta Radičová dúfa, že jej strana v dnešných voľbách pochodí lepšie, ako ukazujú prieskumy verejnej mienky. Vyhlásila to dnes pre asi ...Zdieľať
radicova Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 12. júna (WEBNOVINY) - Volebná líderka SDKÚ-DS Iveta Radičová dúfa, že jej strana v dnešných voľbách pochodí lepšie, ako ukazujú prieskumy verejnej mienky. Vyhlásila to dnes pre asi desiatku novinárov krátko po tom, ako odovzdala svoj hlas v Novej Dedinke pri Bratislave, kde býva. "Pri výsledku volieb nie je dôležitý len faktor percent, čo je a nie je úspech, ale najmä to, či odchádzate do opozície, alebo máte šancu zostavovať vládu. Ja v tomto okamihu verím a nádejám sa, že budeme zostavovať vládu," verí si uvoľnená Radičová. "Odhady sú vždy ťažké, ale máme obrovskú šancu to kormidlo opäť otočiť tak, aby Slovensko bolo zasa tigrom Európy," tvrdí v súčasnosti líderka celej opozície, ktorá sa po celý čas usmievala.
ň
Radičová si myslí, že rázna a útočná predvolebná kampaň niekoľkých strán voličov od urien neodradila. "My sme zmenili zásadne stratégiu kampane, viedli sme pozitívnu kampaň nasmerovanú na riešenia, na billboardy zo strany Smeru sme nereagovali, ak ste si všimli. Politická kampaň nie je šoubiznis, politická kampaň má byť o súťaži riešení a my sme sa na takúto kampaň sústredili," tvrdí.

Premiér Robert Fico nedávno vyhlásil, že Radičovej drží palce. "Ja som presvedčená, že to nebola fráza,“ dodala k Ficovým slovám Radičová. Podotkla, že tiež popriala Ficovi všetko najlepšie. "Myslím si, že politický pluralizmus je jedna zo základných hodnôt ponovembrového vývoja," poznamenala Radičová.

Radičovej dcéra má dnes významné okrúhle narodeniny, líderka opozície sa preto dnes chystá pripraviť slávnostný obed a budú mať rodinnú oslavu. Od siedmej večer bude netrpezlivo očakávať výsledky volieb priamo vo volebnej centrále.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na Fica čaká pred volebnou miestnosťou vedenie SDĽ
<< predchádzajúci článok
Volebné výsledky parlamentné voľby 2010

Radičová sa nádejá, že vládu zostaví pravica - diskusné fórum čitateľov

nádejať sa13.6. 13:16:33
nádejať sa13.6. 14:29:52