Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

05. júla 2007

Rádio Slovensko chce vyššiu kvalitu moderátorovRádio Slovensko chce od septembra zlepšiť vo svojom vysielaní moderované bloky. Rozhlasovú radu o tom v utorok informovala riaditeľka prvého okruhu Slovenského rozhlasu (SRo), Rádia Slovensko Jana ...Zdieľať

BRATISLAVA 5. júla (WEBNOVINY) - Rádio Slovensko chce od septembra zlepšiť vo svojom vysielaní moderované bloky. Rozhlasovú radu o tom v utorok informovala riaditeľka prvého okruhu Slovenského rozhlasu (SRo), Rádia Slovensko Jana Segečová. Podľa nej, na zlepšení úrovne moderátorov už pracujú a pripravujú ich školenia. Tie by mali priniesť nielen väčšiu zainteresovanosť moderátorov na vysielaní, ale zlepšiť by sa mal aj ich jazykový prejav. Poslucháčom tiež chcú vo vysielaní poskytnúť viac aktualít, zvýšiť rýchlosť prinášania informácií do vysielania. Dramaturgia spravodajsko-publicistického okruhu SRo sa viac zameria na vysielanie okolo 7:00, 12:00 a 18:00, keď je Rádio Slovensko podľa Segečovej najpočúvanejšie. Okolo týchto časov by sa mala posilniť publicistika. Konkrétne projekty, na ktorých sa v súčasnosti ešte pracuje, však verejnosti predstaví Rádio Slovensko až v septembri.

Jednou z ambícií Segečovej pri nástupe do čela Rádia Slovensko bolo dokázať, že spolupráca mladých so staršími skúsenými "rozhlasákmi" môže priniesť kvalitné výsledky. Podľa nej je totiž v SRo stále veľmi veľa kvalitných, kvalifikovaných a odborne zdatných redaktorov, ktorí sa po dlhodobých zmenách dostali do úzadia.

Moderátorskou novinkou štvrtého okruhu SRo - Rádia_FM je, že od augusta sa do rádia vracia Vera Wisterová. Podľa riaditeľa Rádia_FM Dušana Vanča sa Wisterová objaví po boku Mariána Mitaša v novom popoludňajšom programe.

Programový riaditeľ SRo Ľuboš Machaj potvrdil, že malé zmeny na postoch moderátorov okruhov verejnoprávneho rozhlasu nastanú už počas leta. V súčasnosti sú jednotliví moderátori stále testovaní. Rozhlas pred súčasnými zmenami nemal presne definovaných moderátorov, "skôr to boli publicisti alebo redaktori, ktorí aj moderovali". Nepôjde však o razantné výmeny, dodal.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na Folklórnych slávnostiach pod Poľanou 1500 účinkujúcich
<< predchádzajúci článok
V nedeľu sa pôjde Veľká cena V. Británie F1

Rádio Slovensko chce vyššiu kvalitu moderátorov - diskusné fórum čitateľov

SR je jedna katastrofa5.7. 11:34:07