Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

19. apríla 2021

Rakúsky Burgenland ukončuje lockdown. Otvára bežné obchody, ale reštaurácie zostávajú zatvorenéSpolková krajina Burgenland na východe Rakúska ukončuje lockdown. Od pondelka sú otvorené školy, kaderníctva a bežné obchody. Krajina postupuje podľa plánu, ...Zdieľať
koronavirus rakusko 676x377 19.4.2021 (Webnoviny.sk) - Spolková krajina Burgenland na východe Rakúska ukončuje lockdown. Od pondelka sú otvorené školy, kaderníctva a bežné obchody. Krajina postupuje podľa plánu, ktorý ohlásil minulý týždeň miestny hajtman Peter Doskozil.


Opäť sú dostupné služby, ktoré si vyžadujú bezprostredný osobný kontakt, navštíviť možno aj múzeá a knižnice. Reštaurácie zatiaľ zostávajú zatvorené.

Ukončenie lockdownu minulý týždeň Burgenlandu odobrila aj centrálna vláda vo Viedni, hoci počet ľudí hospitalizovaných na jednotkách intenzívnej starostlivosti v spolkovej krajine v tom čase dosiahol nový rekord.

Minister zdravotníctva Werner Kogler poukázal na klesajúci počet nových infekcií, čo sa podľa neho prejaví aj na menšej vyťaženosti jednotiek intenzívnej starostlivosti. Lockdown aktuálne platí v dvoch spolkových krajinách, vo Viedni a Dolnom Rakúsku.


Zdroj: Webnoviny.sk - Rakúsky Burgenland ukončuje lockdown. Otvára bežné obchody, ale reštaurácie zostávajú zatvorené © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Izrael proti koronavírusu zaočkoval už väčšinu populácie a zrušil povinnosť nosiť rúška na verejnosti
<< predchádzajúci článok
Navaľného previezli po troch týždňoch hladovky do nemocnice, jeho stav je „uspokojivý“

Rakúsky Burgenland ukončuje lockdown. Otvára bežné obchody, ale reštaurácie zostávajú zatvorené - diskusné fórum čitateľov