04. decembra 2019

Rashford dvoma gólmi pripravil Mourinhovi prvú prehru v Tottenhame

Hráč Manchesteru United Marcus Rashford (vpravo) oslavuje so spoluhráčom Jesseom Lindgardom úvodný gól do bránky Tottenhamu vo futbalovom zápase anglickej Premier League Manchester United - Tottenham Hotspur v Manchesteri 4. decembra ...

Hráč Manchesteru United Marcus Rashford (vpravo) oslavuje so spoluhráčom Jesseom Lindgardom úvodný gól do bránky Tottenhamu vo futbalovom zápase anglickej Premier League Manchester United - Tottenham Hotspur v Manchesteri 4. decembra 2019. FOTO TASR/AP Foto: TASR
Londýn 4. decembra (TASR) - Jose Mourinho utrpel prvú prehru na lavičke Tottenhamu Hotspur. V stredajšom stretnutí 15. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže "kohúti" podľahli na Old Trafforde Manchestru United 1:2.

Hrdinom domácich bol Marcus Rashford, ktorý strelil dva góly. Čestný úspech hostí dosiahol Dele Alli, keď si v závere prvého polčasu elegantne prehodil dvoch obrancov United a zblízka vyrovnal na 1:1.

Leicester City natiahol víťaznú sériu na sedem zápasov, pred svojimi fanúšikmi zdolali Watford 1:0. Úvodný gól duelu strelil v 55. minúte z jedenástky Jamie Vardy. V tejto sezóne si pripísal 14. ligový zásah a je na čele tabuľky kanonierov. Poistku pridal v 90.+5 minúte James Maddison. Leicester je v tabuľke Premier League na druhom mieste, za Liverpoolom priebežne zaostáva o osem bodov.

O tri góly menej má na konte Tammy Abraham z Chelsea. Dvadsaťdvaročný útočník sa presadil aj pri stredajšej výhre "blues" nad Aston Villou 2:1.