Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. decembra 2020

Rekreačné poukazy sa zdaňovať nebudú, mohlo by to spôsobiť problémy firmám i zamestnancomRekreačné poukazy budú aj naďalej oslobodené od daní a odvodov. V parlamentnej rozprave to pri podávaní rozsiahleho pozmeňujúceho návrhu k novele zákona o dani z príjmov uviedol predseda výboru pre financie ...Zdieľať
gettyimages 1141200315 676x425 1.12.2020 (Webnoviny.sk) - Rekreačné poukazy budú aj naďalej oslobodené od daní a odvodov. V parlamentnej rozprave to pri podávaní rozsiahleho pozmeňujúceho návrhu k novele zákona o dani z príjmov uviedol predseda výboru pre financie a rozpočet Marián Viskupič (SaS). "Dáva zmysel zachovať rekreačné poukazy," povedal.


Hnutie Sme rodina prostredníctvom sociálnych sietí začiatkom novembra informovalo o tom, že vládna koalícia sa rozhodla nezdaniť rekreačné poukazy. Podľa pozmeňujúcemu návrhu, ktorý sa stal súčasťou spoločnej správy k vládnemu návrhu novely zákona o dani z príjmov, sa mali zaviesť odvody a zdanenie rekreačných poukazov od januára budúceho roka.

Proti tomuto návrhu sa však postavilo viacero organizácií vrátane Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení SR. Podľa asociácie by plánované zdanenie rekreačného poukazu problémy firiem ešte viac prehĺbilo a bolo by aj proti zamestnancom.


Zdroj: Webnoviny.sk - Rekreačné poukazy sa zdaňovať nebudú, mohlo by to spôsobiť problémy firmám i zamestnancom © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V budove Penty zasahujú policajti so samopalmi, Haščáka zadržali a obvinili z prania špinavých peňazí
<< predchádzajúci článok
Auto vrazilo do ľudí v centre mesta Trier, nemecká polícia hlási mŕtvych a zranených (foto)

Rekreačné poukazy sa zdaňovať nebudú, mohlo by to spôsobiť problémy firmám i zamestnancom - diskusné fórum čitateľov