Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. apríla 2021

Remišová: Maďari by nemali určovať, ktorý z diplomatov sa smie či nesmie zúčastniť na stretnutíVicepremiérka a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SRZdieľať
4o8a5235 676x451 14.4.2021 (Webnoviny.sk) - Vicepremiérka a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za Ľudí) vníma ako neštandardné, ak vysoký či najvyšší predstaviteľ susedného štátu určuje, kto sa má zúčastniť na stretnutí a kto nie. Uviedla to pred stredajším rokovaním vlády s tým, že Slovensko je hrdý a zvrchovaný štát.

Pravidlá treba dodržiavať


Dodala, že ak by jej niekto takéto podmienky kládol, tak sa „slušne poďakuje a na návštevu nepôjde“. Zároveň podotkla, že pravidlá je potrebné dodržiavať a Slovensko má výborný diplomatický zbor.

Remišová ocenila, že doteraz bola úroveň slovensko-maďarských vzťahov, na rozdiel od predchádzajúceho obdobia, dobrá. Doplnila však, že to neznamená, že maďarská strana bude určovať, ktorý z diplomatov sa smie alebo nesmie zúčastňovať na stretnutí.

Maďarsko nám pomôže


Minister financií Igor Matovič (OĽaNO) v piatok 9. apríla rokoval v Budapešti s maďarským ministrom zahraničných vecí Péterom Szijjártóm a premiérom Maďarska Viktorom Orbánom o ruskej vakcíne proti ochoreniu COVID-19 Sputnik V. Szijjártó na tlačovej besede po rokovaní s Matovičom vyhlásil, že na základe žiadosti Slovenska pomôže Maďarsko pri testovaní tejto vakcíny.

Na rokovaní sa zúčastnil aj koaličný poslanec Národnej rady SR György Gyimesi (OĽaNO), podľa ktorého bola „neúčasť zástupcu slovenského veľvyslanectva na piatkovom rokovaní Matoviča v Budapešti predpokladom úspechu rokovaní s maďarskou stranou“.


Zdroj: Webnoviny.sk - Remišová: Maďari by nemali určovať, ktorý z diplomatov sa smie či nesmie zúčastniť na stretnutí © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na čelo tripartity sa vráti Krajniak, vláda rozhodla aj o rozšírení pôsobnosti ústredia práce
<< predchádzajúci článok
Matovič nahradí Hegera pri zastupovaní Slovenska na pôde zahraničných inštitúcií, odklepla vláda

Remišová: Maďari by nemali určovať, ktorý z diplomatov sa smie či nesmie zúčastniť na stretnutí - diskusné fórum čitateľov