Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. marca 2024

Remišová navrhuje odsúdiť výroky premiéra Fica, dôvodom je jeho škandalózne správaniePoslankyňa Veronika Remišová (klub hnutia Slovensko) navrhuje odsúdiť výroky predsedu vlády Roberta Fica (Zdieľať
collage 676x507 3.3.2024 (SITA.sk) - Poslankyňa Veronika Remišová (klub hnutia Slovensko) navrhuje odsúdiť výroky predsedu vlády Roberta Fica (Smer-SD).

Fico ponížil štátnych úradníkov


Na rokovanie Národnej rady SR predložila uznesenie, ktorého odobrením by parlament odsúdil „škandalózne správanie predsedu vlády Fica, ktorý mimoriadne nevhodným a agresívnym spôsobom ponížil štátnych úradníkov a zdegradoval úroveň verejnej debaty".

Uznesením sa mali poslanci zaoberať na 9. parlamentnej schôdzi, ktorá bola ukončená v štvrtok 28. februára. K prerokovaniu uznesenia by tak malo prísť na najbližšej schôdzi, ktorá sa začne 16. apríla.

Podľa Remišovej premiér prekročil medze


Materiál na rokovanie Remišová predložila z dôvodu, že premiér svojím výrokom na adresu predsedu Úradu pre reguláciu sieťových odvetví a jeho kolegov prekročil všetky červené čiary normálneho správania.

„Zbabelo zvaľuje vinu na štátnych úradníkov len preto, že je sám neschopný naplniť svoje predvolebné sľuby o nižších cenách energií. Označením úradníkov za teroristov, ktorých by ,uškrtil´, Robert Fico úplne dehonestoval funkciu predsedu vlády. Nenávistnou a lživou rétorikou vytvára z vybraných ľudí verejných nepriateľov, čo je v štandardnej demokratickej krajine absolútne neprípustné," odôvodnila predloženie uznesenia Remišová.


Zdroj: SITA.sk - Remišová navrhuje odsúdiť výroky premiéra Fica, dôvodom je jeho škandalózne správanie © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Izraelský vojnový kabinet zasiahol spor medzi ministrom Gancom a premiérom Netanjahuom, dôvodom je Gancova cesta do USA
<< predchádzajúci článok
KSK cez grantovú výzvu Terra Incognita podporí v tomto roku turistickú infraštruktúru vo výške viac ako 1,3 milióna eur