Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. októbra 2021

Remišová vyzvala Kažimíra na odchod, je vraj nenáležité zostávať vo funkcii pri obvineníGuvernér Národnej banky Slovenska (NBS) Peter Kažimír by mal podľa vicepremiérky a ...Zdieľať
veronika remisova 676x451 13.10.2021  - Guvernér Národnej banky Slovenska (NBS) Peter Kažimír by mal podľa vicepremiérky a ministerky investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veroniky Remišovej v súvislosti s obvinením z podplácania odstúpiť sám.


Mal by si pritom zobrať príklad od Sebastiana Kurza, ktorý sa pre podozrenia z korupcie vzdal funkcie rakúskeho spolkového kancelára.

Vicepremiérka vyhlásila, že je nenáležité zostávať vo funkcii pri obvinení. „Nemôžete mať guvernéra Národnej banky Slovenska, kde je podozenie, že nosil nejaké úplatky niekomu. Minimálne do času, kým sa to nevyšetrí a kým súd nerozhodne o vine, alebo nevine,“ uviedla Remišová.

Upozornila však, že podľa platnej legislatívy je odvolanie guvernéra NBS mimoriadne ťažké, ak nie nemožné, a práve preto vyzýva Kažimíra, aby si zobral príklad z exkancelára Kurza, ktorý pri podozreniach odstúpil z postu.


Zdroj: Webnoviny.sk - Remišová vyzvala Kažimíra na odchod, je vraj nenáležité zostávať vo funkcii pri obvinení © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Pellegrini verí v Kažimírovu nevinu, na jeho odchod z funkcie nevidí zatiaľ dôvod (13. 10. 2021)
 Ide o vymyslený príbeh a bol by bol blázon, ak by odstúpil z funkcie, bráni Fico obvineného Kažimíra (13. 10. 2021)
 P. KAŽIMÍR BUDE NOVÝM GUVERNÉROM NBS (27. 2. 2019)nasledujúci článok >>
Pellegrini verí v Kažimírovu nevinu, na jeho odchod z funkcie nevidí zatiaľ dôvod
<< predchádzajúci článok
Sociálna poisťovňa si v najbližších troch rokoch finančne prilepší, od štátu dostane viac ako miliardu eur