Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. júna 2023

Remišová vyzvala Ódora na výmenu šéfa SIS, predstavila mu aj priority strany Za ľudíPredsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová vyzvala premiéra Ľudovíta Ódora na výmenu ...Zdieľať
bp_9006 676x451 2.6.2023 (SITA.sk) - Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová vyzvala premiéra Ľudovíta Ódora na výmenu šéfa Slovenskej informačnej služby (SIS). Strana o tom informovala v tlačovej správe.

Pokračovanie boja za očistu štátu


Na stretnutí so šéfom vládneho kabinetu označila pokračovanie boja za očistu krajiny za prioritu. Podľa Remišovej je potrebné eliminovať negatívne zásahy tajnej služby do práce polície, pričom poukázala na to, že tajná služba má bojovať proti organizovanému zločinu a trestnej činnosti, nie však živiť rozkladné procesy v bezpečnostných zložkách. Argumentovala „únikom" tajnej správy, ktorú čítali poslanci v Národnej rade SR.

„Strana Za ľudí na to vyzývala už v roku 2021 premiéra Eduarda Hegera, ktorý to však nezrealizoval, za čo ho kritizovali médiá aj protikorupčné organizácie," uviedla strana.

Prestavila aj ďalšie priority strany


Na rokovaní s predsedom úradníckej vlády Ódorom Remišová uviedla ako prioritu strany aj pokračovanie v pomoci proti inflačnej a energetickej kríze. Bývalá vláda podľa nej zaistila stabilné ceny elektriny až do roku 2027, no pre Ódorov kabinet bude podľa nej výzvou cena plynu na ďalší rok.

„Strana Za ľudí takisto považuje za prioritu, aby vláda riešila situáciu s nemocnicou v Martine financovanou z Plánu obnovy, pretože nedávny kolaps verejného obstarávania vážne ohrozuje tento projekt a treba zabezpečiť jeho pokračovanie. Premiéra zároveň vyzvala, aby sa z Plánu obnovy financovali ďalšie štátne nemocnice ako Prešov alebo Banská Bystrica a nielen súkromné nemocnice, ako je tomu vo veľkej miere doteraz," uvádza sa v tlačovej správe.


Zdroj: SITA.sk - Remišová vyzvala Ódora na výmenu šéfa SIS, predstavila mu aj priority strany Za ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kollár vyhlási parlamentné voľby už o týždeň, stranám chcel dať čas na spájanie
<< predchádzajúci článok
Smer, Hlas a PS sú v prieskumoch vysoko, tie natlačené nad a pod piatimi percentami nie sú podľa Hřícha „v bezpečí“