Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

29. septembra 2007

Režisér J. Bednárik dostal pri príležitosti jubilea Cenu mestaRežisér Jozef Bednárik dostal dnes pri príležitosti svojho životného jubilea Cenu mesta Nitra za celoživotné dielo. Primátor Jozef Dvonč mu v mene Nitranov poďakoval za to, že v tunajšom Divadle ...Zdieľať

NITRA 29. septembra (WEBNOVINY) - Režisér Jozef Bednárik dostal dnes pri príležitosti svojho životného jubilea Cenu mesta Nitra za celoživotné dielo. Primátor Jozef Dvonč mu v mene Nitranov poďakoval za to, že v tunajšom Divadle Andreja Bagara (DAB) vytvoril množstvo výborných muzikálov, ktoré Nitru preslávili na slovenskej i zahraničnej divadelnej scéne. Bednárika, ktorý bol dnes hosťom Literárneho klubu Janka Jesenského v priestoroch DAB, cena prekvapila. "Keby som to bol vedel, tak sem ani neprídem, lebo strašne nerád chodím na takéto papalášske podujatia. Papaláši sa menia, len my zostávame," povedal so svojím typickým humorom.

Bednárik sa v diskusii vyznal zo svojej lásky k Nitre, kde prežil veľkú časť svojho života.

"Nitrianske publikum je jedno z najlepších publík na svete. Ani v jednom meste, kde som robil, sa vás v autobuse neopýtajú, čo to bude, o čom to bude, ja sa v Nitre vždy na rínku už na druhý deň po premiére dozviem, či sa to páčilo," povedal pre agentúru SITA Bednárik. Jeho posledným muzikálom v Nitre bol Divotvorný hrniec, ktorý DAB uviedlo minulú sezónu. "Domáce" dosky však ešte neopustí, túto sezónu bude režírovať klasickú slovenskú operetu Modrá ruža z dielne Pavla Braxatorisa a Gejzu Dusíka. Premiéru bude mať 4. apríla.
Jozef Bednárik režíroval v Nitre úspešné muzikály Fidlikant na streche, Grék Zorba, Adam Šangala a Kabaret. Divácky najúspešnejší bol Adam Šangala so 145 reprízami. "Môjmu srdcu je najbližší Kabaret, aj keď vydržal len 60 repríz. Myslím, že lepší muzikál už neurobím," povedal jubilant. V Prahe robil napríklad muzikály Drakula, Johanka z Arcu, Gróf Monte Christo, v Bratislave Jozef a jeho zázračný plášť, Evanjelium o Márii, Klietka bláznov či Donaha.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rumer Willis šokovala novou farbou vlasov svojich rodičov
<< predchádzajúci článok
Európsky parlament Rómov podporí rozvoj Rómov v SR