Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. mája 2023

Rigó sa obáva, že Fico rozoberie celú úradnícku vládu, na kandidátov útočí ešte pred ich vymenovanímPredseda platformy Most-Híd strany Aliancia Konrád Rigó očakával, že menovanie úradníckej vlády ...Zdieľať
3j2a8253 676x451 10.5.2023 (SITA.sk) - Predseda platformy Most-Híd strany Aliancia Konrád Rigó očakával, že menovanie úradníckej vlády zjednotí parlamentné strany, a to do vulgárne opozičného šíku.


Podľa Rigóa, ktorý bol v minulosti štátnym tajomníkom ministerstva kultúry, na ňu ešte pred vymenovaním útočia ako predseda hnutia Obyčajný ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič, tak aj predseda strany Smer-SD Robert Fico.

Július Barczi patrí medzi odborníkov, akých táto krajina nutne potrebuje k tomu, aby sa mohla pohnúť dopredu. Z čias môjho pôsobenia na rezorte viem, že nemá čo skrývať a nemusí sa za nič hanbiť. Ak ho prezidentkin tím oslovil a ponúkol mu príležitosť ukázať, ako by mala byť štátna kultúra riadená, tak nech sa nezľakne kvôli tomu, lebo matovičiari a ficovci sa doňho obuli," uviedol Rigó. Inak podľa Rigóa hrozí, že Fico rýchlo rozoberie celú úradnícku vládu.


Podľa informácií, ktoré priniesol Denník N, by sa ministrom kultúry v úradníckej vláde, ktorú plánuje vymenovať prezidentka Zuzana Čaputová, mohol stať historik umenia Július Barczi. Pôsobil ako riaditeľ múzea Betliar, taktiež bol v minulosti zástupcom riaditeľa Slovenského národného múzea pre úsek hradov, zámkov a kaštieľov. Aktuálne je riaditeľom aukčnej spoločnosti Soga.
Zdroj: SITA.sk - Rigó sa obáva, že Fico rozoberie celú úradnícku vládu, na kandidátov útočí ešte pred ich vymenovaním © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na Ukrajine zahynul 32-ročný novinár francúzskej agentúry, dostal sa pod paľbu rakiet Grad
<< predchádzajúci článok
Ficove nenávistné klamstvá o Sorošovej agentke sú nepodložené, tvrdí Čaputová a bude sa brániť právnou cestou