Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. mája 2020

Rodina s ťažko postihnutým chlapcom prišla o tisíce eur, podvodník im mal zrenovovať kúpeľňuPolicajti obvinili podvodníka, ktorý sa obohatil na úkor ťažko zdravotne postihnutého maloletého chlapca. Obvineným je 55-ročný Bratislavčan, ktorý bol už v minulosti za podvod trikrát súdne trestaný. V ...Zdieľať
gettyimages 1015957180 676x451 22.5.2020 (Webnoviny.sk) - Policajti obvinili podvodníka, ktorý sa obohatil na úkor ťažko zdravotne postihnutého maloletého chlapca. Obvineným je 55-ročný Bratislavčan, ktorý bol už v minulosti za podvod trikrát súdne trestaný. V prípade dokázania viny mu hrozí trest na 3 až 10 rokov.

Muž mal rodine zrenovovať kúpeľňu


Obvinený muž sa vydával za zástupcu obchodnej spoločnosti a s matkou chlapca uzavrel dohodu na úpravu kúpeľne a sociálneho zariadenia pre potreby lepšej zdravotnej starostlivosti.

Ako informovala bratislavská krajská polícia, poškodenému bol z Úradu práce sociálnych vecí a rodiny na rekonštrukciu priznaný peňažný príspevok na takmer 4200 eur.

Poškodený musel vrátiť finančný príspevok


Peniaze postupne odovzdali Bratislavčanovi, ktorý ale rekonštrukčné práce nedokončil a kúpeľňu a sociálne zariadenie odovzdal s chybami. Vykonané práce ani nevyfakturoval, pretože nepracoval v spoločnosti, za ktorú sa vydával.

Keďže poškodený nemohol predložiť riadnu fakturáciu Úradu práce sociálnych vecí a rodiny, musel priznaný finančný príspevok vrátiť.


Zdroj: Webnoviny.sk - Rodina s ťažko postihnutým chlapcom prišla o tisíce eur, podvodník im mal zrenovovať kúpeľňu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kolíková plánuje zaviesť efektívnejší mechanizmus na ochranu obetí domáceho násilia
<< predchádzajúci článok
Ak rodič po otvorení škôl a škôlok pokračuje v OČR, vyplní len upravený formulár čestného vyhlásenia

Rodina s ťažko postihnutým chlapcom prišla o tisíce eur, podvodník im mal zrenovovať kúpeľňu - diskusné fórum čitateľov