Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

21. septembra 2023

Rodina žaluje Google kvôli smrti muža, príčinou jeho úmrtia mali byť neaktualizované mapyRodina Američana, ktorý zahynul po tom, ako zišiel autom zo zrúteného mosta, viní z jeho smrti spoločnosť Google. Informuje o tom spravodajský portál BBC. Žalobu podali v ...Zdieľať
21.9.2023 - Rodina Američana, ktorý zahynul po tom, ako zišiel autom zo zrúteného mosta, viní z jeho smrti spoločnosť Google. Informuje o tom spravodajský portál BBC. Žalobu podali v utorok na občianskom súde v okrese Wake.

Neaktualizovali mapyRodina Philipa Paxsona žaluje technologického giganta, pretože podľa nej z nedbanlivosti neaktualizoval svoje mapy a nezobrazil v nich, že most už pred deviatimi rokmi spadol. Hovorca spoločnosti Google uviedol, že spoločnosť obvinenia preveruje.

Paxson zomrel v septembri 2022, keď sa pokúsil prejsť cez poškodený most v meste Hickory v Severnej Karolíne. Podľa žaloby sa otec dvoch detí v čase nehody vracal domov z oslavy deviatych narodenín svojej dcéry u priateľa a nachádzal sa v neznámej oblasti. Jeho manželka s dcérami odišla skôr a on zostal, aby pomohol upratať.

Spoliehal sa na navigáciu


„Keďže nepoznal miestne cesty, spoliehal sa na Google Maps v očakávaní, že ho bezpečne nasmerujú domov k manželke a dcéram,“ vyjadrili sa právnici rodiny vo vyhlásení, ktorým oznámili žalobu.

„Keď opatrne šoféroval v tme a daždi, nič netušiac nasledoval zastarané pokyny Googlu na miesto, o ktorom sa jeho rodina neskôr dozvedela, že sa takmer desaťročie nazýva 'Most nikam', a zrútil sa do Snow Creek, kde sa utopil,“ opísali.

Miestni obyvatelia Google kontaktovali


V žalobe tiež tvrdia, že po tom, ako sa most v roku 2013 zrútil, miestni obyvatelia spoločnosť Google opakovane kontaktovali. A to aby upravila svoje online mapy.

Podľa miestnych novín Charlotte Observer tiež v čase nehody v dôsledku vandalizmu na vjazde na most chýbali zábrany, ktoré sa tam bežne nachádzajú. V žalobe sú podľa BBC menované aj tri miestne spoločnosti, ktoré mali podľa rodiny povinnosť most udržiavať.


Zdroj: SITA.sk - Rodina žaluje Google kvôli smrti muža, príčinou jeho úmrtia mali byť neaktualizované mapy © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Fenomén Mbappé. Aký je v skutočnosti tento špičkový futbalista?
<< predchádzajúci článok
Rod Stewart: Inšpiratívna hudobná kariéra a láska k futbalu