Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Voľby 2010

12. júna 2010

Rómovia sa radšej kúpali v potoku ako volili


Tagy: Rómovia

Kúpaniu v miestnych potokoch dali dnes počas horúceho dňa prednosť Rómovia z Chminianskych Jakubovian v okrese Prešov pred volebným aktom. V obci s niečo nad 2 000 obyvateľmi, kde ...Zdieľať
bez nazvu Foto: SITA


PREŠOV 12. júna (WEBNOVINY) – Kúpaniu v miestnych potokoch dali dnes počas horúceho dňa prednosť Rómovia z Chminianskych Jakubovian v okrese Prešov pred volebným aktom. V obci s niečo nad 2 000 obyvateľmi, kde žije okolo 1 500 Rómov, mali dnes o 16:00 volebnú účasť okolo desiatich percent. Ako uviedol pre agentúru SITA predseda okrskovej volebnej komisie Jozef Lubčo (Smer-SD), viac voličov očakávajú po večernej svätej omši. Ľudia sa chystajú v nedeľu na cirkevnú slávnosť do Križovian, preto doma na bohoslužbu pôjdu dnes. Dnešné voľby hodnotí Lubčo ako výnimočne pokojné. Nikto nechodí Rómov lanáriť a ani Rómovia nechodia vo väčšom počte voliť.

Jeden z mála voličov z rómskej osady, ktorý prišiel do obce na motorke, povedal, že voliť chodí pravidelne. Komu dal svoj hlas nechcel prezradiť. Jeho záujmom je, „aby bolo lepšie“. Čo to v praxi znamená, nevedel povedať. Obyvateľka osady so štyrmi deťmi o voľby nemala záujem. Posťažovala sa, že z osady majú do obce ďaleko. O aké voľby dnes ide, nevedela.

V Chminianskych Jakubovanoch majú vo voličských zoznamoch zapísaných 1 003 voličov, nikto nevolil poštou. Jeden člen volebnej komisie volil na voličský preukaz.
SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: Rómovia
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Komisia nevie dokázať kupovanie hlasov
<< predchádzajúci článok
Na Facebooku sa prihlásilo stotisíc voličov

Rómovia sa radšej kúpali v potoku ako volili - diskusné fórum čitateľov