Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. januára 2012

Rómsky parlament ostro kritizuje Belousovovej vyjadreniaParlament Rómov v SR ostro protestuje proti vystupovaniu predsedníčky Výboru NR SR pre ľudské práva a národnostné menšiny Anny Belousovovej. Zástupcom parlamentu prekážajú postoje ...Zdieľať
romovia BRATISLAVA 14. januára (WEBNOVINY) - Parlament Rómov v SR ostro protestuje proti vystupovaniu predsedníčky Výboru NR SR pre ľudské práva a národnostné menšiny Anny Belousovovej.


Zástupcom parlamentu prekážajú postoje Belousovovej proti Rómom v Malackách a Zlatých Moravciach.

Žiadajú ju preto, aby 26. februára pozvala na zasadnutie výboru aj predsedu Parlamentu Rómov v SR Ladislava Fízika, "ktorý objasní pravdu v kauze Malacky a Zlaté Moravce, ako aj pravdu o postoji politických strán voči Rómom".

Ako ďalej agentúru SITA informoval Ladislav Fízik, "Parlament Rómov v SR si myslí, že čelní politickí predstavitelia by nemali vyvolávať napätie v spoločnosti". Uvádza sa to v stanovisku k piatkovým vyjadreniam Anny Belousovovej, ktoré Parlament Rómov v SR adresoval médiám aj samotnej poslankyni NR SR.


Belousovová chce doriešiť incidenty

Predsedníčka Výboru Národnej rady SR pre ľudské práva a národnostné menšiny Anna Belousovová sa v piatok 13. januára v Zlatých Moravciach stretla s obeťou nedávneho útoku, tiež s predstaviteľmi mesta a polície.

Okrem iného informovala, že na zasadnutí výboru 26. januára chce otvoriť aj tému novoročného incidentu s Rómami v Zlatých Moravciach.

Na výbor plánuje Belousovová pozvať aj prezidenta Policajného zboru Jaroslava Spišiaka, aby informoval o stave vyšetrovania a tiež zástupcov samosprávy. Od začiatku roka vládnu medzi Rómami a väčšinovým obyvateľstvom v Zlatých Moravciach napäté vzťahy.

Po hromadnej bitke počas silvestrovských osláv bolo sedem ľudí ošetrených na chirurgii. Incidentom sa zaoberá polícia aj inšpekcia ministerstva vnútra, v Zlatých Moravciach sa už bol o prípade informovať aj minister vnútra Daniel Lipšic. Podľa Belousovovej nie je tento problém už len záležitosť východného Slovenska, ale "zakráda sa pomaly, ale isto k Bratislave". Ako príklad uviedla problémy v Malackách alebo Plaveckom Štvrtku.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Muhammad Al-Baradií nebude kandidovať na prezidenta
<< predchádzajúci článok
Kauza Gorila je najdesivejšou od čias Mečiara, tvrdí Miškov

Rómsky parlament ostro kritizuje Belousovovej vyjadrenia - diskusné fórum čitateľov