Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

10. novembra 2018

Rosandič o nešťastnom faule: Narazil do mňa a rozhodca to odpískalVpravo Mislav Rosandič v zápase so Švajčiarskom.Zdieľať
Vpravo Mislav Rosandič v zápase so Švajčiarskom. Foto: TASR/Jakub Kotian
Krefeld 10. novembra (TASR) - Smolný koniec zápasu s Ruskom (1:2) na Nemeckom pohári zažil slovenský hokejista Mislav Rosandič. Mladý obranca išiel na trestnú v momente, keď sa Slováci rozbiehali k záverečnému náporu a sám ani poriadne nevedel, ako k tomu prišlo.


Situácia sa odohrala dve minúty a 12 sekúnd pred koncom sobotňajšieho duelu za stavu 1:2 pre mladý ruský výber. Slováci sa nadýchli k záverečnému náporu, no prišiel súboj pri pravom mantineli, ruský hráč sa sklonil a Rosandič ho nešťastne zasiahol strednou časťou hokejky do tváre. "Bol to nejaký nižší hráč, išiel robiť cezo mňa kľučku, vtom akoby do mňa narazil a ja som mu išiel pod hokejku. Zrazu rozhodil rukavice a odpískali mu to. Čo viac k tomu povedať," opísal situáciu Rosandič pre TASR.Nešťastný moment pripravil jeho spoluhráčov o záverečnú šancu vyrovnať, necelých 30 sekúnd pred sirénou išiel na trestnú aj Tomáš Malec a Slováci sa až do konca bránili.

Rosandič si za incident sypal popol na hlavu, no podľa jeho slov prišli zlomové momenty už v závere druhej tretiny. Po vyrovnanom priebehu sa "zborná" dostala vďaka presilovkám na koňa a utvorila si veľký tlak. Krátko po prestávke ho v dohrávanej početnej výhode pretavila na víťazný gól. "Chyba bola v druhej tretine, že sme ich pustili do tlaku, my sme sa tam iba varili a mali sme dlhé striedania. Prenieslo sa to do tej tretej a inkasovali sme. Potom nám tam chýbal posledný krôčik, aby sme dali pri našich šanciach nejaký gól," dodal Rosandič.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Borussia Dortmund zdolala Bayern Mníchov 3:2 v 11. kole nemeckej ligy
<< predchádzajúci článok
Slovenské hokejistky do 18 rokov prehrali v Bad Tölzi s Japonskom 0:6

Rosandič o nešťastnom faule: Narazil do mňa a rozhodca to odpískal - diskusné fórum čitateľov