Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. januára 2021

Rozhovorom vo verejnej doprave by sa mali Francúzi vyhnúť, odborníci volajú po treťom lockdowneFrancúzska lekárska akadémia vydala v piatok usmernenie, podľa ktorého by sa ľudia mali vyhnúť „rozhovorom alebo telefonovaniu“ v metre, autobusoch alebo kdekoľvek na verejnosti, kde nie je možné ...Zdieľať
virus_outbreak_france_87045 c133d739b0294b6b928b9765d336e401 676x451 23.1.2021 (Webnoviny.sk) - Francúzska lekárska akadémia vydala v piatok usmernenie, podľa ktorého by sa ľudia mali vyhnúť „rozhovorom alebo telefonovaniu“ v metre, autobusoch alebo kdekoľvek na verejnosti, kde nie je možné dodržiavať spoločenské rozostupy.


Napriek tomu, že vo Francúzsku obyvatelia musia nosiť rúška, cestujúci si ich pri telefonovaní často povoľujú alebo dávajú dole z tváre, čo podľa lekárov prispieva k šíreniu koronavírusu.

Iní francúzski odborníci požadujú ešte dramatickejšie opatrenie, predovšetkým tretí lockdown. Nemocnice v „krajine galského kohúta“ majú momentálne viac pacientov s ochorením COVID-19 ako v októbri, keď prezident Emmanuel Macron nariadil druhý lockdown. Pacienti s koronavírusom navyše v súčasnosti zaberajú viac ako polovicu všetkých nemocničných lôžok vo Francúzsku.


Počty nových prípadov vo Francúzsku tento mesiac prudko stúpajú, a to na viac ako 20-tisíc pozitívne testovaných denne. V krajine momentálne platí najdlhší zákaz vychádzania v celej Európe - od 18:00 do 6:00. Od októbra sú zatvorené reštaurácie a turistické atrakcie.

Dosiaľ sa vo Francúzsku nakazili koronavírusom viac ako 3 milióny ľudí. Následkom ochorenia COVID-19 podľahlo takmer 73-tisíc osôb.


Zdroj: Webnoviny.sk - Rozhovorom vo verejnej doprave by sa mali Francúzi vyhnúť, odborníci volajú po treťom lockdowne © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dianie v Európskej únii nezaujíma ani tri percentá Slovákov, väčšina národa sleduje problematiku len občas
<< predchádzajúci článok
Návrat USA k Parížskej klimatickej dohode je dobrou správou pre celý svet, myslí si Brocková

Rozhovorom vo verejnej doprave by sa mali Francúzi vyhnúť, odborníci volajú po treťom lockdowne - diskusné fórum čitateľov