Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

18. mája 2006

Rozsudok v korupčnom prípade na ÚPSVR v Žiline nevyhlásiliBANSKÁ BYSTRICA 18. mája (WN/SITA) – Senát Špeciálneho súdu v Banskej Bystrici dnes nevyhlásil avizovaný rozsudok v kauze bývalého vedúceho oddelenia na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVR) v Žiline Miloša E. a ...Zdieľať

BANSKÁ BYSTRICA 18. mája (WN/SITA) – Senát Špeciálneho súdu v Banskej Bystrici dnes nevyhlásil avizovaný rozsudok v kauze bývalého vedúceho oddelenia na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVR) v Žiline Miloša E. a podnikateľa Petra T. a pojednávanie odročil na jún. Pre rozpory vo výpovedi korunného svedka sa súd rozhodol opätovne vypočuť korunného svedka a vyšetrovateľa prípadu.

Obžalovaných stíhajú za trestný čin prijímania úplatku a inej nenáležitej výhody. Ich konanie súviselo s verejnou súťažou Úradu práce na dodávateľa rekvalifikačného kurzu pre nezamestnaných uchádzačov o prácu v bezpečnostných službách. Podnikateľ Peter T. podľa prokurátora sprostredkoval stretnutie Miloša E. so zástupcom istej akreditovanej firmy, ktorá mala záujem vyhrať súťaž. Bývalý vedúci mal uchádzačovi pomôcť pri spracovaní prihlášky a ako člen výberovej komisie ovplyvňovať priebeh konania. Za to, že súťaž vyhrá dohodnutá spoločnosť mali obaja dostať bližšie neurčenú „províziu“. Išlo o projekt v hodnote pol milióna korún, za čo od víťaza mali dostať „nejakú stovečku a debnu šampaňa“. Dohodnutá spoločnosť nakoniec súťaž nevyhrala a obžalovaní ostali bez „provízie“.

Prokurátor žiada uznať za vinných oboch obžalovaných. Pre bývalého vedúceho navrhol uložiť nepodmienečný trest štyri roky odňatia slobody v najľahšej nápravnovýchovnej skupine. Pre podnikateľa navrhol dva roky podmienečne.

Obžalovaní trestnú činnosť popreli tak v prípravnom konaní, ako aj na súde. Obhajoba požaduje ich oslobodenie spod obžaloby.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Advokátka Mária M. nebola podľa Detvaia nezávislá
<< predchádzajúci článok
Na Okresnom súde v Prešove pokračuje proces s Mikulášom Č.

Rozsudok v korupčnom prípade na ÚPSVR v Žiline nevyhlásili - diskusné fórum čitateľov